Společnost OnRobot, vedoucí dodavatel ucelené řady robotických nástrojů pro kolaborativní aplikace, uvádí na trh OnRobot Screwdriver, inteligentní koncový nástroj pro robotické šroubování.

OnRobot Screwdriver umožňuje výrobcům automatizovat širokou škálu montážních procesů rychle, snadno a flexibilně. Poskytuje tak vítanou pomoc výrobcům hledajícím možnosti automatizovat opakující se, neergonomické a často nekonzistentní procesy manuálního šroubování, a kteří nemohou integrovat a programovat tradiční šroubovací systémy.

Screwdriver 2020 1

Programování nástroje OnRobot Screwdriver je velmi snadné. Stačí zvolit vhodnou délku šroubu a hodnotu utažení do uživatelského rozhraní integrovaného tabletu jakéhokoli robota od předních výrobců. OnRobot Screwdriver pak díky přesné regulaci utažení a integrované ose automaticky vypočítá rychlost a sílu potřebnou pro konzistentní a přesné šroubování. Screwdriver umí detekovat nesprávnou délku šroubu, což zlepšuje celkovou kvalitu a snižuje zmetkovitost. Jakmile se robotické rameno dostane do potřebné pozice, šroubovák s unikátní „osou Z“ zasune šrouby do nástroje a automaticky s nimi manipuluje, což šetří rameno robota a eliminuje potřebu dalšího programování. Než je proces šroubování zahájen, šrouby o velikosti do 35 mm se při pohybu zasouvají do šroubováku celé, což zvyšuje bezpečnost a rozšiřuje kolaborativnost zařízení.

OnRobot Screwdriver je určen k použití široké škály šroubů různých velikostí a délek, od M1.6 do M6 až do délky 50 mm. Díky jednoduchému programování a systému pro snadnou výměnu bitů lze v rámci několika minut vyměnit velikost či délku šroubu nebo produktovou řadu, což minimalizuje prostoje a zvyšuje produktivitu.

Toto je jeden z našich dosavadních nejpokročilejších produktů," říká Enrico Krog Iversen, CEO společnosti OnRobot." Navrhli jsme automatizovaný šroubovací nástroj, který zjednodušuje uživatelům jejich komplikované procesy. Výrobci tak snadno a s efektivními náklady dosáhnou rychlých výsledků z pohledu vyšší provozuschopnosti, výkonu, konzistence a kvality."

Screwdriver 2020 2

OnRobot Screwdriver obsahuje následující robustní a intuitivní funkce:

  • Zabudovaná osa pro maximální přesnost a snadné programování
  • Přesná regulace utažení od 0,15 Nm do 5 Nm
  • Velikosti šroubů od M1,6 do M6 a do délky 50 mm
  • Dostupné podavače šroubů
  • Ochrana ESD pro montáž elektroniky
  • Montáž s pomocí měniče nástrojů OnRobot Quick Changer

Screwdriver je kompatibilní s oceňovanou platformou One System Solution společnosti OnRobot, poskytující jednotné mechanické a elektrické rozhraní pro integraci předních robotických ramen na trhu s jakýmkoliv produktem OnRobot. One System Solution byla nově rozšířena o integraci s roboty od ABB Robotics a Hanwha Precision Machinery. Uživatelé těchto robotů mohou nyní využít jednotného mechanického a elektrického rozhraní jakéhokoli produktu OnRobot pro snazší integraci a rychlejší návratnost investic.

Screwdriver 2020 4

O společnosti OnRobot

Produktové portfolio OnRobot představuje široký sortiment nástrojů pro kolaborativní aplikace, včetně elektrických uchopovačů, senzorů, vakuového uchopovače, oceňovaným uchopovačem Gecko a měničů nástrojů. Tato nová kombinace nabídky firmy OnRobot umožňuje rychlejší a jednodušší automatizaci aplikací jako je balení, kontrola kvality, manipulace, obsluha strojů, montáž a svařování. Vedle své centrály v dánské Odense má společnosti také pobočky v Dallasu, Soestu (v Německu), Barceloně, Varšavě, Šanghaji, Tokiu, Soulu, Singapuru a Budapešti. V České republice jsou produkty OnRobot dodávány partnerskými společnostmi AMTECH, DREAMland, EPO MACHINERY, EXACTEC, Petr Kovanda a Rob4Job s.r.o. Pro více informací navštivte: http://www.onrobot.com.

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...