Začínali jsme téměř před 80 lety jako malá rodinná firma s několika desítkami pracovníků. Nyní patříme mezi největší zaměstnavatele v podorlickém regionu. Abychom uspěli, víme, že se musíme spolehnout jeden na druhého.

Tak to bylo na počátku v roce 1941 u firmy Wagner a spol., a tak je tomu i nyní v roce 2020.

V současnosti představujeme významné kompetenční centrum pro výrobu a vývoj vzduchových a kompaktních jističů a pojistkových systémů mateřské společnosti Siemens.

Osmdesát let výroby – to je také 80 let zkušeností, vědomostí, vývoje a především 80 let poctivé práce. Už naši předchůdci sázeli na inovace, kvalitu a spolehlivost. Byli úspěšní, protože dokázali vidět kupředu. My se snažíme o totéž a k tradičním hodnotám dnes přidáváme i bezpečnost a ochranu životního prostředí.

Tři písmena OEZ - Orlické elektrotechnické závody – se v názvu firmy objevují poprvé v roce 1952. Když jsme roku 1957 představili první deionové jističe typu J2MR a J2RU, ještě jsme netušili, že se z nich stanou jedny z nejzásadnějších produktů OEZ. Následovaly „deiony“ řady J2UX, poté BA. Každý nový produkt byl vždy o trochu dokonalejší než ten předchozí. Ve vývoji jsme aplikovali vyspělejší technologie i neotřelé myšlenky. Na přelomu milénia jsme představili přelomové kompaktní jističe BC, BD, BH a BL, které známe pod názvem Modeion dodnes.

A právě dnes se posouváme zase o krok dál. Modeion se mění na 3VA.

Nová řada kompaktních jističů 3VA kombinuje nejmodernější technologie Siemens s dovednostmi letohradských vývojových pracovníků a s nesmazatelnou stopou původní řady. A co víc? Je inspirována potřebami našich zákazníků.

Sofistikovaný systém jistících prvků nabízí řešení pro různé typy aplikací v průmyslu i energetice. Produkty 3VA se vyznačují širokou škálou příslušenství a jejich variabilitou. Jedná se především o velké spektrum připojovacích sad pro většinu možných instalací, univerzálnost vnitřního příslušenství pro všechny velikosti do 1 000 A, konfigurovatelnost a téměř neomezené možnosti rozšiřujících funkcí.

Kompaktní jističe řady 3VA jsou navíc rozšířeny o nové klíčové funkce:

 • schopnost datové komunikace
 • integrovanou funkci měření
 • rychlou a jednoduchou náhradou dříve vyráběných přístrojů pomocí speciálních sad

novymodeion 2020 1

Oceníte také výrazné zvýšení bezpečnosti osob a majetku, a to díky kombinaci jističe s chráničovým modulem. Samozřejmostí je plná selektivita, která zajišťuje spolehlivý provoz. Přidanou hodnotou produktů je kompletní technická a softwarová podpora, servis, výroba a vývoj v Letohradě, přičemž největší důraz klademe zejména na dostupnost, bezpečnost a ochranu instalace.

Minimalizujte své úsilí – od plánování přes instalaci až po každodenní bezpečný provoz. Ručíme Vám za to, že správné řešení budete mít vždy po ruce. Do nové řady kompaktních jističů 3VA jsme totiž vložili to nejlepší, co jsme se za 80 let působení na elektrotechnickém trhu naučili.

novymodeion 2020 4

Základní představení kompaktních jističů 3VA

Členění jističů vychází z provedení nadproudových spouští:
Jističe 3VA1 využívají termomagnetické nadproudové spouště a jsou určené pro jednoduché aplikace.
Jističe 3VA2 (do 1000 A) jsou jističe s vyššími technickými parametry a elektronickými nadproudovými spouštěmi určené do náročnějších aplikací v průmyslu, infrastruktuře a energetice.
Podskupinu pak tvoří jističe 3VA27 do 1600 A.

 • Kompaktní jističe 3VA se vyznačují především variabilitou vnitřního příslušenství, které je univerzální pro všechny velikosti jističů do 1 000 A. Patří mezi ně například pomocné spínače nebo pomocné spouště.
 • Jednou z výhod je volba ovládání. Lze vybírat mezi motorovým nebo ručním pohonem, který může být na jističi umístěn z čela nebo z boku.
 • Kompletní softwarová podpora a technická podpora zůstává samozřejmostí. K dispozici je rovněž výkresová dokumentace a návody k použití.
 • Jističe lze namontovat do jakékoliv instalace díky variabilitě připojovacích sad či použitím odnímatelného nebo výsuvného zařízení.
 • Kompaktní jističe 3VA2 do 1 000 A dále nabízejí elektronické nadproudové spouště řady ETU5xx nebo ETU8xx, které jsou schopny datové komunikace s nadřazeným systémem. Elektronické nadproudové spouště řady ETU8xx jsou navíc vybaveny integrovanou funkcí měření.
 • Díky možnosti kombinace jističe a chráničového modulu dochází k výraznému zvýšení bezpečnosti osob a majetku. Kromě uživatelského komfortu je klíčovou výhodou dostupnost, bezpečnost a ochrana vaší instalace, osob a majetku.
 • Díky vynikajícím vlastnostem jističů lze dosáhnout plné selektivity, která zajišťuje spolehlivý a bezpečný provoz.
 • Možnost rychlé a jednoduché náhrady dříve vyráběných přístrojů pomocí sad pro náhradu

Jističe 3VA jsou k dispozici v 1pólovém až 4pólovém provedení (1pól a 2pól pouze pro velikost 3VA11 160 A). Jsou konstruovány pro jmenovité proudy 16 - 1600 A a jmenovité napětí až 690 V AC v závislosti na velikosti provedení a řadě.

novymodeion 2020 2

Kompaktní jistič 3VA1116-5EF36-0AA0 pro jednoduché aplikace

novymodeion 2020 3

Kompaktní jistič 3VA2225-5HN32-0AA0 pro náročnější aplikace

Na detaily členění kompaktních jističů 3VA, jejich technické parametry, příslušenství atd. se zaměříme v příštím vydání časopisu.

Sledujte náš web: novymodeion.cz

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...