ENIKA.CZ patří již řadu let k nejvýznamnějším českým výrobcům bezdrátových technologií. Díky vlastní vývojové základně a více jak 30leté zkušenosti v tomto oboru vznikl moderní řídicí systém POSEIDON®, který se pomocí partnerské síti distributorů velmi rychle a úspěšně rozšířil po celé Evropě.

Systém je určený k efektivnímu řízení osvětlení a stínění, avšak vzhledem k jeho vysoké flexibilitě ho lze využít pro řadu dalších aplikačních využití (např. bezdrátový přenos HDO signálu, pro přístupové systémy nebo pro měření teploty, vlhkosti a kvality ovzduší v místnosti). Přináší úspory elektrické energie vynakládané na osvětlení i údržbu, zajistí osvětlení dle hygienických norem i komfort a bezpečné prostředí pro zaměstnance. Umožňuje ovládání i z míst, která jsou pro běžnou instalaci nedostupná, či nebezpečná (mokré prostory, umístění na hořlavé podklady, sklo atd.).

Spolehlivost přenosu je zajištěna vhodně zvolenou frekvencí 868.3MHz a proprietárním protokolem se zabezpečenou obousměrnou komunikací. Vzdálenost přenosu signálu s použitím vhodně zvolených antén je možné uskutečnit až na 3 km. Díky jednoduché instalaci není potřeba speciální proškolení pro elektroinstalační firmy. Portfolio systému obsahuje mobilní i nástěnné vysílače různých designů, přijímače DALI, 01-10V nebo s reléových výstupem, regulátory osvětlení, senzory pohybu a kvality vzduchu.

POSEIDON® přináší efektivní řešení k automatizaci nejen osvětlení a stínění pro komerční budovy, průmysl, výrobní a skladovací haly.

Nosné prvky systému a jejich použití

Přijímač s DALI výstupem - P8 R 4 DLA N
Přijímač je určen pro řízení stmívatelných DALI předřadníků vč. napájení sběrnice. Je uzpůsoben pro vestavbu do svítidel, stropních podhledů a dalších stísněných prostor. Umožňuje využít vlastností DALI sběrnice a nastavit až 4 samostatné skupiny svítidel.

POSEIDON 2023 1

Regulátor osvětlení s detektorem přítomnosti - P8 LR C
Regulační snímač osvětlení plynule řídí úroveň výstupů přijímačů určených pro stmívání (P8 R 4 DLA N, P8 R 01-10 N) v závislosti na hladině okolního osvětlení. Součástí přístroje je i pohybový senzor, který umožňuje automaticky zapínat nebo vypínat svítidla s ohledem na přítomnost osob ve sledovaném prostoru.

POSEIDON 2023 2

Průmyslový regulátor osvětlení s detektorem přítomnosti - P8 LR HF
Průmyslový senzor pohybu v krytí IP 67, montážní výškou do 18 m a integrovaným regulátorem osvětlení. Senzor je dostupný s kruhovou nebo obdélníkovou snímací charakteristikou s možností definice prostoru pomocí krycí clonky.
K dispozici je i varianta P8 LR HF DLM s výstupem DALI. Přístroj pak zároveň zabezpečuje i napájení sběrnice až pro čtyři nezávislé skupiny svítidel.

POSEIDON 2023 3

Ethernetové rozhraní systému - P8 GWA DIN
Slouží k integraci systému Poseidon® do nadřazených systémů budov. Lze tak přímo ovládat jednotlivé přijímače, získat informaci o pohybu a stavu jednotlivých výstupů nebo předávat naměřené hodnoty z bezdrátových senzorů pro další zpracování. Nespornou výhodou je možnost konfigurace celé instalace prakticky odkudkoliv pomocí SW Poseidon® Asistent. Systém se dá využít v kombinaci s dotykovým panelem, který je vhodný pro vizualizaci, ale i ovládání systému.

POSEIDON 2023 4

Software pro konfiguraci - Poseidon Asistent

Pomocí tohoto programu lze přehledně a pohodlně konfigurovat prvky bezdrátového systému. Slouží pro nastavení vlastností přijímačů a zároveň všech jejich funkcí.
Umožňuje tvorbu a úpravu vazeb mezi vysílači a přijímači včetně pojmenování a třídění jednotlivých prvků dle různých kritérií, které následně usnadňuje práci zejména v rozsáhlejších instalacích. Poskytuje tak ideální nástroj pro správu celé bezdrátové instalace.

POSEIDON 2023 5
Enika.CZ nabízí pravidelná školení pro projektanty a elektroinstalační firmy, technickou podporu a zpracování návrhu řízení zdarma!

ENIKA.CZ s.r.o.
Vlkov 33, 509 01 Nová Paka
Tel. +420 493 773 311
E-mail: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.
www.enikaposeidon.cz

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...