V České republice došlo v minulém roce k 20 720 požárům, což představuje nárůst o 23 % oproti roku 2017. Celou jednu čtvrtinu představovaly požáry v domácnostech, které dohromady způsobily škody ve výši 546 620 000 milionů korun.


Rychlost reakce je klíčová pro zabránění katastrofě v případě požárů v domácnostech, jejichž počet stále roste. Malý plamen se během méně, než 30 sekund může proměnit ve velký požár. Chytrý detektor kouře je nejlepší cestou, jak ochránit domácnost: jakmile přístroj zaznamená kouř, zalarmuje uživatele, který může začít okamžitě jednat a přivolat pomoc.

netatmo detektor 3

V případě požáru je nutná rychlá reakce

Chytrý detektor kouře od Netatmo maximalizuje čas potřebný k akci spuštěním alarmu o síle 85 decibelů a zasláním výstrahy v reálném čase na smart phone uživatele. Detektor označí přesnou lokaci kouře prostřednictvím oznámení typu: „Kouř zjištěný v obývacím pokoji”. To umožní uživatelům rychle jednat navzdory jejich nepřítomnosti v místě požáru: mohou zavolat hasiče k okamžitému zásahu a tím zabránit šíření ohně a zničení svého domova.
Je-li poplach planý, mohou uživatelé alarm snadno vypnout, ať už ze zařízení nebo pomocí telefonu. Slouží k tomu funkce „Ticho”.

Ochraňte svůj dům před ohněm po dobu 10 let

Výrobci doporučují měnit detektory kouře po deseti letech, ale řada zařízení má baterie, které vydrží jen jeden až tři roky. Díky dlouhé životnosti baterie je užívání detektoru kouře pohodlné a bez námahy. Už není třeba myslet na výměnu baterií a v noci nehrozí žádná nepříjemná upozornění na jejich nízký stav. Navíc před koncem životnosti vyšle baterie uživateli oznámení, aby došlo k její včasné výměně a byla tak zaručena bezproblémová funkčnost detektoru.

netatmo detektor 1

Automatická kontrola funkcí zajišťuje plynulý provoz

Chytrý detektor kouře Netatmo má funkci automatického testování, která průběžně kontroluje, jestli kouřový senzor, baterie a Wi-Fi připojení fungují správně. Uživatelé mají přístup k ověřovacímu protokolu v aplikaci Zabezpečení.

Kompatibilita s HomeKit a IFTTT

Chytrý detektor kouře Netatmo je kompatibilní se systémem HomeKit společnosti Apple a je možné ho ovládat hlasem. Uživatelé se jendoduše zeptají Siri, zda je v domě kouř a jestli baterie správně fungují.
Detektor je také kompatibilní s IFTT. Uživatelé mohou propojit chytrý detektor kouře s dalšími propojenými zařízeními a vytvářet si vlastní scénáře. Třeba připojit k detektoru kouře chytré osvětlení, které v případě požíru změní barvu a varují rodinu, aby opustila dům.

Snadná a rychlá instalace

Chytrý detektor kouře Netatmo je bezdrátový, ke stropu se snadno uchytí pomocí šroubů dle návodu pro instalaci a pak už jen zbývá stáhnout si aplikaci Netatmo Security.
V případě rodinných domů lze chytré detektory kouře nainstalovat do více místností a mít přístup ke všem najednou pomocí aplikace, kde je možno si každý detektor pojmenovat podle jeho umístění, např. „Detektor obývacího pokoje,“ „Detektor dětského pokoje“ atd.

netatmo detektor 4

Cena a dostupnost

Chytrý detektor kouře se prodává za doporučenou maloobchodní cenu 2599,99 korun. Detektor je Možné objednat na stránkách www.netatmo.com, www.alza.cz, www.istyle.cz, www.smarty.cz, www.czc.cz, www.ipouzdro.cz, www.iwant.cz, www.tsbohemia.cz.

Aplikace Netatmo Security je zcela zdarma a kompatibilní s iPhony a iPady od iOS 10 a Android smartphony a tablety od verze 5.0. Netatmo Webapp je k dispozici na počítačích Mac a PC.

O společnosti Netatmo

Společnost Netatmo se specializuje na chytrou elektroniku. Vyvíjí intuitivní a designovou spotřební elektroniku, která uživatelům nabízí bezpečnější, zdravější a pohodlnější domov. Chytrá řešení přináší i do privátní sféry. Svého cíle dosahuje Netatmo dodržováním čtyř závazků, které tvoří DNA společnosti.

  • Současný design: žádná zastarávání
  • Soukromí: garantujeme ochranu dat
  • Užitečnost a spolehlivost: naše produkty usnadňují život
  • Ohleduplná upozornění: oznámení posíláme jen když je to opravdu důležité

Od roku 2012 uvedla společnost Netatmo na trh třináct zařízení a příslušenství, které splňují hlavní požadavky chytré domácnosti. Nabízí různá řešení pro automatizaci domova a usnadňuje život od svého prvního produktu v roce 2012 po současnost.
Ve spolupráci s předními značkami ve stavebnictví rozvíjí Netatmo možnosti integrace inovativního řízení chytré domácnosti do infrastruktury obytných domů. Díky této strategii Netatmo přináší do bydlení nové zážitky a jednoduchost.
V listopadu 2018 se společnost Netatmo připojila ke skupině Legrand, světovým odborníkům v oblasti elektrické a digitální infrastruktury budov.

Netatmo, stejný domov, jen chytřejší.

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...

Nejčtenější články