Pneumatický rychlovýměnný systém SCHUNK SWS-046 umožňuje rychlou a spolehlivou výměnu různých koncových efektorů, ať už se jedná o uchopovací systémy nebo nástroje.

Se svými čtyřmi montážními plochami pro volitelné moduly nabízí celou řadu možností napájení připojeného efektoru pneumaticky, hydraulicky nebo elektricky. K dispozici jsou mimo jiné moduly s vysokým výkonem, samotěsnicí moduly a moduly pro servopohony. Dalším jedinečným prvkem je velké množství modulů pro elektrické připojení pohonů a snímačů. SCHUNK nabízí mimo jiné moduly pro PROFIBUS, PROFINET, CAN, RS232 a EtherNet TCP/IP. Těmi lze ovládat například mechatronická chapadla nebo snímače síly/krouticího momentu. Počet průchodů pro elektrické přívody lze upravit dle dané aplikace.

SWS 2020 1

Samosvorné uzamčení a integrované monitorování zdvihu pístu

Montážní rozměry SWS-046 odpovídají na straně robotu normě ISO 9409-1-100-6-M8. SCHUNK také nabízí přídavnou středicí desku s přírubou ISO, aby bylo možné modul snadno použít na většině robotech bez další mezipříruby. Patentovaný "No-Touch-Locking-System " (systém samosvorného uzamčení) zajišťuje spolehlivou výměnu nástroje, i když jsou od sebe hlava a adaptér vzdáleny až 2,5 mm.
V případě nouzového zastavení nebo výpadku energie zajišťuje uzamykací systém svým patentovaným samosvorným uzamčením stabilní spojení mezi rychlovýměnnou hlavou a adaptérem. Pomocí monitorovacího systému zdvihu pístu, který je také integrovaný, lze kdykoliv zjistit aktuální stav modulu. Maximální povolené zatížení je 678 Nm (Mx, My) nebo 882 Nm (Mz).

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...

Nejčtenější články