V německém Stuttgartu se od 7. do 10. května konal 33. ročník mezinárodního veletrhu pro zajištění kvality Control 2019. Na jednom místě jste tak mohli najít ty nejlepší měřicí přístroje včetně těch nejžhavějších novinek.

Měření hřídelí s VICIVISION

Italská značka VICIVISION vyniká v produkci kamerových měřicích systémů. V zájmu nepřetržitého vývoje přichází s řešením a inovacemi pro různá odvětví, jako je automobilový průmysl, letecký průmysl, zdravotnictví, hodinářství, obrábění v dalších sektorech průmyslu.

Během výstavy představila nově implementované funkce hardware i software a zakázkové aplikace přizpůsobené potřebám zákazníků a ukázala, jak pracují přístroje určené do dílenského prostředí.
Na stánku měl premiéru M1C, nový model s měřicím rozsahem 160 (L) x 60 (D) mm. Přístroj M1C je navržen speciálně pro malé obráběné díly a mechanické komponenty. Nabízí vysokou kvalitu měření v cenově výhodném a kompaktním provedení.

Metrios 3
Vystaveny zde byly také prémiové produkty TECHNO Series, které nabízejí snímání s vysokým rozlišením pro zachycení těch nejmenších detailů, širokou škálu měřicích rozsahů pro optimální přizpůsobení potřebám výroby, zatížitelnost až 60 kg a pracovní rozsahy o průměru až 180 mm a délce 1250 mm.
Kromě výše uvedených přístrojů byl na veletrhu k vidění nově vyvinutý měřicí systém s dotykovou sondou (Touch Probe), který při měření kombinuje optické a dotykové funkce. Kombinace těchto technologií umožňuje provést kompletní kontrolu rozměrů obráběných dílů během jednoho cyklu přímo v dílně vedle obráběcích strojů.
Všechny přístroje VICIVISION je možné doplnit o robotické manipulátory nebo zapojit do linky s kolaborativními roboty. Mezi novinkami byl na veletrhu představen vlastní software pro automatickou korekci výrobního procesu. Zákazník, který integruje takovouto kontrolní buňku do své výroby se přiblíží autonomii výrobního procesu.

Metrios – nové metody měření pro éru digitalizace

Dalším vystavovatelem moderních měřicích přístrojů ze stuttgartského veletrhu je značka Metrios se svým evolučním profilovým projektorem.

Nová technologie Metrios umožňuje kontrolorům kvality provádět přesná měření přímo na dílně. Prostřednictvím vlastního softwaru a díky vestavěné teplotní kompenzaci provádí přístroj automatická a objektivní měření během několika sekund.
Univerzálnost přístrojů Metrios umožňuje operátorům měřit díly určené pro různá průmyslová odvětví: automobilový průmysl, letecký průmysl, výrobu zdravotnických prostředků, výrobu hodinek, elektroniku, plastikářský a gumárenský průmysl.

Metrios 2

Na veletrhu představil Metrios přístroje nejmodernější řady Cross a řady S s novým pohyblivým stolkem v osách XY. Nová řada pořizuje snímky s vysokým rozlišením. Díky tomu operátor ve výrobě zachytí na součásti i ty nejjemnější detaily. Široká škála měřicích polí umožňuje lépe se přizpůsobit různým typům výroby. Maximální hmotnost dílů je ve standardním provedení 3 kg, pracovní rozsah pohybu stolku v ose X až 280 mm a ose Y až 200 mm. Všechny přístroje Metrios je možné doplnit o robotické manipulátory nebo zapojit do linky s kolaborativními roboty.

Oficiální zastoupení značek VICIVISION a Metrios pro Českou republiku a Slovensko:

Metrios 4

Česká republika
KUBOUŠEK s.r.o.
Lidická 1937, České Budějovice
T: +420 389 042 111
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

Slovensko
KUBOUŠEK SK, s.r.o.
Vinárska 1006/7, Lužianky
T: +421 (0)37 222 37 20
E: Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript.

www.kubousek.com

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO březen/duben 2024

Rozšířené veletržní číslo časopisu se věnuje jako vždy v tuto dobu pozvánkám na stánky společností vystavujícím na...

Nejčtenější články