Grafické terminály PanelView 5510 se mohou pochlubit vylepšenými možnostmi integrace softwaru, lepší konektivitou a větší obrazovkou.

Koncoví uživatelé a výrobci originálního vybavení hledají řešení s rozhraním HMI (Human Machine Interface), které by jim pomohlo zjednodušit a zefektivnit vizualizaci, zvláště u rozsáhlejších aplikací. Díky této nové rodině grafických terminálů Allen-Bradley PanelView 5510 získají společnosti řešení s rozhraním HMI, které je navrženo tak, aby naplnilo jejich potřeby u rozsáhlejších aplikací, zlepšilo uživatelskou přívětivost a zvýšilo výkonnost.

„Terminál PanelView 5510 byl navržen pro uživatele, kteří vyžadují vysokou míru integrace mezi rozhraním HMI a procesorem,“ uvádí Mike Moriarty, produktový manažer společnosti Rockwell Automation. „Tento nový terminál je vhodný pro rozsáhlejší aplikace koncových uživatelů i výrobců originálního vybavení.“

operatorske panely

Nový grafický terminál disponuje širokoúhlým displejem o velikosti 7–19 palců s dotykovým i klávesnicovým ovládáním. Síť EtherNet/IP s funkcí DLR (device-level ring) a zabudovanou spínací technologií pomáhá zlepšit odolnost sítě vůči chybám a zkrátit dobu odstávky. Díky dotykovým tlačítkům na obrazovce a vylepšené navigaci je obsluha stroje ještě efektivnější.

S aplikací Rockwell Software Studio 5000 View Designer je na terminálu PanelView 5510 HMI možné využít funkci Logix tag-based alarmů, prohlížeč PDF, emulátor terminálu a vzdálený přístup pomocí VNC a sledovat historický vývoj hodnot i hodnoty v reálném čase. Nadcházející vydání aplikace Studio 5000 View Designer s sebou přinese přísnější omezení aplikací a bude podporovat využití většího počtu procesorů, Logix tag-based alarmů a prohlížeče alarmových záznamů.

Grafický terminál PanelView 5510 je nejnovějším přírůstkem do rodiny terminálů PanelView 5000 s rozhraním HMI společnosti Rockwell Automation. Portfolio panelů PanelView 5000 HMI zahrnuje také řadu PanelView 5310 a prvky pro lepší integraci se softwarem Logix.

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...