HENNLICH dodává měření hladiny na český trh a pro zahraniční projekty od svého vzniku v roce 1991. Vedle produktů pro standardní průmyslové prostředí patří do sortimentu i měřidla do prostředí s nebezpečím výbuchu.

Nově firma rozšířila portfolio měření hladiny o hladinoměry Linear S a hladinové spínače Multipoint S s certifikací RINA pro lodní aplikace.
Jde o certifikát pro lodní aplikace kapitolu C - Strojní systémy a požární ochranu do prostředí s nebezpečím výbuchu. Označení klasifikace je II 1/2 G Ex db IIC a jiskrové bezpečnosti II 1/2 G Ex ia IIC. Provedení smáčených částí je vždy nerezová ocel AISI 316. Měřidla jsou navržena podle požadavku zákazníka,“ říká manažer pro měřící techniku divize MERES společnosti HENNLICH Pavel Vurma.

rina
Elektrické připojení je možné konektorem DIN 43650 (krytí IP65 ) nebo hliníkovou připojovací hlavicí (IP65). V případě spojitého měření hladiny LINEAR S je maximální délka snímače do 6 metrů s rozlišením 5-10-20 mm. Elektrický výstup hladinoměru je standardní proudovou smyčkou 4-20mA (typ LCT napájení 36 VDC) nebo ohmickým výstupem typ LC. Může být i v provedení s digitálním displejem (typ LCO).
V případě hladinových spínačů MultiPoint S může být na vodícím stonku (max délka 6m) umístěno až šest spínacích úrovní. Hladinoměry a hladinové spínače jsou vhodné pro kapaliny o hustotě od 0,55 kg/dm3. Na výběr je pět velikostí nerezových plováků podle požadované hustoty média. Kromě nového certifikátu RINA jsou měřidla Multipoint S/Linear S certifikována rovněž pro Euroasijskou ekonomickou unii s potřebným certifikátem EAC.
Nová měřidla v sortimentu firmy HENNLICH vyrábí společnost Val.co, která uvedla na trh svá první hladinová měřidla pro prostředí s nebezpečím výbuchu již v roce 1985. V roce 1998 pak získal výrobce certifikát kvality ISO9001. Kromě měření hladiny jsou v sortimentu italského výrobce také tlakové spínače, proudoznaky a spínače průtoku. Od roku 2017 je výrobce Val.co součástí skupiny GHM, jejíž distributorem pro ČR je společnost HENNLICH.

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...