Společnost LG Electronics oznámila uvedení své nové hvězdné televizní sestavy pro rok 2020. V jejím čele je 14 nových modelů OLED včetně uměním inspirované série GX Gallery, Real 8K ZX modelů a 4K Ultra HD televizorů.

Společnost LG, která je nesporně světovým lídrem v oblasti televizorů OLED, posouvá zážitky ze sledování a hraní her do nových vzrušujících rozměrů. Novinky odstartovali březnem v Jižní Koreji a Spojených státech, po kterých bude následovat evropský trh a další regiony.

V roce 2020 ocení spotřebitelé sofistikovaný design nových prémiových televizorů LG. Potěší také jejich schopnost bezproblémového splynutí s jakýmkoli prostorem, kde přispívají k celkovému designu. Technologie samosvítícího displeje je schopná přesně ovládat světlo na úrovni jednotlivých pixelů pro tu nejhlubší černou, nejrealističtější barvy a nekonečný kontrast a nabízí tak nejlepší možný zážitek ze sledování. Elegantní design nových televizorů je stejně úchvatný, jako kvalita obrazu, kterou poskytuje.

lg 2020 1

Jako v umělecké galerii

Tři nové modely série GX Gallery (55, 65 a 77 palců) demonstrují priority společnosti LG při tvorbě výjimečného a minimalistického designu. Ten by nebyl možný bez revoluční technologie OLED panelu, která nevyžaduje podsvícení. Díky tomu televizor integruje nejmodernější kvalitu obrazu do ultra-tenkého těla. 65palcový model má tloušťku jen 20 mm, přičemž nepotřebuje externí ovládací panel ani konektorový box. Televizor se jednoduše “zavěsí” na stěnu podobně jako umělecké dílo v galerii.

Mimořádná kvalita obrazu plná detailů se očekává od LG OLED ZX Real 8K (modely 88 OLED ZX a 77 OLED ZX). Díky svému rozlišení poskytují televizory čtyřnásobné rozlišení obrazovky 4K a 16násobek rozlišení Full HD. Aby byl zaručený nejlepší výsledek v rozlišení 8K, televizory LG nejen splňují, ale dokonce překračují obecně danou definici pro televizory s rozlišením 8K Ultra HD, jak ji definuje Sdružení spotřebitelských technologií (Consumer Technology Association). Tím se řadí mezi první modely, které se mohou logem CTA 8K Ultra HD pyšnit.

V roce 2020 uvádí společnost LG na trh také úplně nové 4K OLED televizory (modely CX a BX s velikostí 77, 65 a 55 palců). Každý z nich poskytuje vynikající kvalitu, kterou je technologie LG OLED známá. Později v průběhu roku se objeví i zcela nová velikost modelu OLED CX, a to 48 palců.

Prémiová sestava LCD modelů LG NanoCell bude navíc obohacená o šest nových modelů Real 8K (75 a 65 palců Nano99, Nano97 a 65 a 55 palců Nano95), přičemž všechny tyto modely získaly logo CTA 8K UHD, stejně jako jejich OLED sourozenci.

Ve většině televizorů LG OLED a 8K NanoCell pro rok 2020 je nový procesor α (Alpha) 9 Gen 3 AI. Procesor třetí generace z vlastní produkce staví na schopnostech svých předchůdců, využívá pokročilé „deep learning“ algoritmy za účelem dalšího zvýšení kvality obrazu a zvuku. α9 Gen 3 přináší celou řadu nových funkcí navrhnutých pro zlepšení zážitku ze sledování filmů, sportu, hraní her a dalšího obsahu.

lg 2020 2

Skvělý vizuální a zvukový výkon

Letošní modely také podporují nejnovější specifikaci HDMI, včetně eARC a ALLM pro kvalitnější zvuk a plynulý výkon bez sekání. 8K LG modely dokážou přehrávat nativní obsah 8K z digitálních vstupů HDMI a USB a podporují širokou škálu kodeků včetně HEVC, VP9 a AV1, kodeku preferovaného službou YouTube a dalšími významnými streamingovými platformami*. LG 8K modely podporují také streamování v rozlišení 8K při 60 FPS a jsou certifikované pro poskytování rozlišení 8K 60P skrze HDMI.

Technologie LG OLED, známá pro svoji schopnost věrně reprodukovat barvy a vize filmových tvůrců, opět posouvá standard pro skutečný filmový zážitek v obývacím pokoji.
Nejnovější modely LG OLED získaly ocenění Excellence in Engineering Award od profesionálního sdružení Hollywood Professional Association a jsou prvními televizory, které dodávají integrovaný kalibrační software na hardwarové úrovni. S podporou nového systému
Dolby Vision IQ a Filmmaker Mode™ UHD Alliance zobrazují OLED modely filmy přesně tak, jak jejich tvůrci zamýšleli.

Nové televizory OLED a NanoCell mají skvělý vizuální a zvukový výkon, navíc poskytují jednoduchý přístup k vysoce kvalitnímu obsahu od nejlepších světových poskytovatelů prostřednictvím oblíbených aplikací a služeb, jako jsou Apple TV, Disney + a Netflix.

lg 2020 3

I nároční hráči si přijdou na své

Letošní modely LG televizí jsou ideální volbou také pro náročné hráče. Spojují vynikající kvalitu obrazu s novými herními funkcemi. Jako první výrobce nabízí LG televizory, které jsou oficiálně kompatibilní s NVIDIA G-SYNC®. LG tak představuje celkem 12 nových modelů OLED, podporujících tuto herní technologii.

G-SYNC zajišťuje dokonale vykreslenou grafiku, čímž zvyšuje pocit vtažení hráče do hry, a to přizpůsobením obnovovací frekvence televizoru snímkové frekvenci připojeného hardwaru. LG OLED technologie využívá preciznost ovládání jednotlivých pixelů pro dosažení výjimečné kvality obrazu, nízkého zpoždění na vstupu a ultra nízké doby odezvy (input lag). Tím poskytuje dokonalý herní zážitek bez blikání, které je běžné pro většinu dalších displejů. Modely LG OLED a NanoCell podporují od roku 2020 také HDMI VRR. Díky tomu je LG jedinou značkou televizorů, která nabízí kompatibilitu se širokou škálou herních zařízení, jako jsou grafické karty a herní konzole.

lg 2020 5

Ty nejlepší sportovní zážitky

Pokud jde o sledování sportu, LG OLED televizory přinášejí díky obnovovací frekvenci 120 Hz do obývacích pokojů atmosféru z významných sportovních událostí jako nikdy předtím. Tato technologie umožňuje vidět všechny rychlé akce v dokonalých detailech. Například funkce Sports Alert umožňuje uživatelům přehledně sledovat jejich oblíbené týmy, informuje o skóre v reálném čase, aktuálních plánech a dalších informacích napříč řadou profesionálních sportů včetně oblíbeného fotbalu. Hukot davu jako na stadionu si vychutnáte díky 360° zvuku se dvěma připojenými Bluetooth reproduktory.

* Může vyžadovat aktualizaci softwaru. Dostupnost 8K obsahu se může lišit v závislosti na poskytovatelích služby.

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...