Panasonic Industry rozšiřuje pasivní infračervené senzory řady EKM o nový nízkoprofilový typ. Snížení výšky snímače o 24 % ve srovnání se standardním typem detekce umožňuje téměř neviditelné provedení pro např. osvětlení nebo automatizaci domácností.


Stupeň automatizace ve všech oblastech našeho života neustále roste. Inteligentní přepínání světel, automatické otevírání dveří nebo automatické vytápění je součástí každodenního života. Dalším přirozeným vývojovým krokem je minimalizovat viditelnost samotné technologie. Panasonic Industry proto vyvinul nový nízkoprofilový snímač pohybu typu PaPIR s výškou pouze 10,9 mm, což znamená zmenšení o 24 % ve srovnání s nejmenším existujícím typem v rámci řady EKM.

Velká detekční plocha 8,5x8,5 m, nejlepší tepelná stabilita ve své třídě a volitelná barva objektivu umožňuje využití v téměř jakémkoliv produktu jako jsou inteligentní svítidla, LED žárovky nebo téměř neviditelné IP kamery a další IoT zařízení.

panasonic paPIR

Nový pyroelektrický snímač rozšiřuje rodinu PaPIR EKMC (spotřeba proudu v pohotovostním režimu: 170 µA) a EKMB, což zajišťuje extrémně nízkou spotřebu proudu v pohotovostním režimu minimálně 1 µA (pro zařízení s baterií i bez). Pro optimální použití ve všech individuálních aplikacích je k dispozici nízkoprofilový typ EKM buď s digitálním výstupem nebo analogovým výstupem.

Typické aplikace:

  • Automatická svítidla
  • Inteligentní LED žárovky
  • Termostaty
  • IP kamery
  • Reklamní panely, displeje a televizní obrazovky

Vlastnosti:

  • Detekční plocha 8,5 x 8,5 m při výšce 3 m
  • Průměr objektivu pouze 9 mm
  • Výstup: digitální a analogový

Dostupné barvy objektivu: bílá, perlťově bílá a černá

Kontakt pro získání dalších informací:

Panasonic Electric Works Europe AG, organizační složka
Administrativní centrum PLATINIUM,
Veveří 111, 616 00 Brno
Tel:. +420 541 217 001, Fax: +420 541 217 101
http://www.panasonic-electric-works.cz

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...