Společnost Blue Panther, partner v oblasti měření, měřících přístroj a odborný konzultant na elektrickou energii s více než 20. lety zkušeností, představuje na českém a slovenském trhu nový přenosný monitor pro analýzu kvality elektrické energie Elspec PureBB.

Jedná se o pokročilý analyzátor kvality energie pracující ve třídě A. Jde o ruční přenosné snadno použitelné zařízení typu „plug and play“, které nepřetržitě zaznamenává 4 napětí a 4 proudy vysokou rychlostí 256 vzorků za sekundu, a díky integrované kompresní technologii PQZIP nabízí dobu záznamu více jak jeden rok. Všechny parametry kvality sítě jsou zaznamenávány bez jakéhokoliv předchozího nastavení jakýchkoliv rozhodovacích hodnot nebo konfigurace nahrávání. Díky tomuto řešení lze získat jak „klasické“ výsledky zachycených událostí dle požadavků normy ČSN EN 50160, ale současně i průběžný záznam všech napětí a proudů za celé měřené období. Tím má uživatel možnost ověřit kdykoli dodatečně kterýkoliv parametr sítě s přesností třídy A, bez nutnosti opakovat měření s výhodou skutečných fyzických hodnot. PureBB je schopen ve spolupráci s programem PQScada Sapphire monitorovat více jak 5 000 parametrů kvality elektrické energie, jako jsou RMS, THD, výkony, účiník, power faktor, nevyvážení i harmonické složky až do 128., ale také inter-harmonické při rozlišení 5 Hz a mnoho dalších volitelných parametrů. Zařízení je k dispozici ve 2 verzích: jednofázové a 3fázové.

elspec purebb 1

PureBB je navržen tak, aby detekoval jakoukoli událost, která se vyskytla v energetickém systému. Je schopen nepřetržitě zaznamenávat průběhy i tvary vlny signálu. Ukládá souhrnné protokoly včetně počátečního a koncového času, trvání, závažnosti a velikosti události. Při provozu analyzátor PureBB využívá technologii super kondenzátoru umožňující kontinuální záznam i během krátkých přerušení dodávky elektřiny. Analyzátor je dodáván s podpůrným software PQSCADA Sapphire ve verzi Basic, která plně vyhoví vyhodnocování všech 5 000 parametrů sítě na běžném PC.

elspec purebb 2

PQSCADA Sapphire v plné verzi je otevřená, plně programovatelná platforma navržená pro přizpůsobení a snadnou integraci i přístrojů jiných producentů. Díky otevřenosti a flexibilitě podporuje PQSCADA Sapphire mnoho úrovní přizpůsobení: od jednoduchých konfigurací koncových uživatelů až po styl XAML a plné kódování. Podporuje všechny záznamníky poruch, analyzátory kvality elektrické energie, přístroje pro měření spotřeby (elektroměry) nezávisle na jejich výrobci, ale i přístroje pro měření a záznam neelektrických veličin, jako je spotřeba vody, plynu atd. Sapphire umožňuje zobrazit všechny měřicí body na živé zeměpisné mapě s daty v reálném čase a obecnými stavy. Elspec PureBB lze použít jako samostatný přenosný záznamník kvality nebo jako přenosné zařízení pro časově omezená měření v závodě. Výsledná data pak lze snadno kombinovat s daty z trvalého monitoring vybudovaného například na monitorech Elspec G44XX v programu Sapphire. Další podrobnosti i možnost předvedení všech zařízení Elspec získáte u zástupce pro ČR a SR společnosti Blue Panther s.r.o. (www.blue-panther.cz)

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO březen/duben 2024

Rozšířené veletržní číslo časopisu se věnuje jako vždy v tuto dobu pozvánkám na stánky společností vystavujícím na...

Nejčtenější články