Práce z domova je v současné době běžnou součástí života mnoha lidí po celém světě, a tak se ochrana domácího počítače stává ještě důležitější než kdy předtím.

Určitě se chcete vyhnout momentům, kdy by vaše práce byla zničena přepětím nebo výpadkem proudu. Řešení je jednoduché. Stačí přidat si k počítači záložní zdroj UPS.
Ale co to vlastně UPS je? Jedná se o záložní zdroj, který váš počítač a další elektroniku pomáhá ochránit proti přepětí (například při bouřce) a v případě výpadku proudu umožní fungování na baterii, abyste si mohli uložit důležitá data. Moderní UPS ale umí mnohem více a rozhodně stojí za zvážení. Klíčovou výhodou UPS je zabudovaná baterie. S ní se vám už nestane, že byste při chvilkovém výpadku elektřiny přišli o hotovou práci.

ups 2020 1
Společnost Eaton nabízí hned několik zajímavých modelů UPS pro domácí použití. UPS Eaton 3S je cenově dostupnější a obsahuje až osm zásuvek pro připojení všech důležitých zařízení. Polovina z nich je rovněž napojena na zabudovanou baterii, která vám poskytuje několik minut času na případné uložení práce a bezpečné vypnutí. Druhá polovina zajistí přepěťovou ochranu a s ní velkou redukci stresu v případě bouřky. Do napájených zásuvek doporučujeme zapojit PC a monitor a do zásuvek s čistě přepěťovou ochranou naopak méně důležité spotřebiče, u nichž vás výpadek proudu nebude tolik trápit – například tiskárnu či stolní lampu. Model UPS Eaton 3S 850 VA dále obsahuje dvojici USB portů pro nabíjení vašich mobilů, tabletů a podobně a díky speciálním úchytům ho snadno umístíte na zeď.
Náročnější zájemci mohou zvolit model Eaton Ellipse Pro. Tento model nabízí rovněž až osm zásuvek, rozdělených stejně jako v případě levnějšího Eaton 3S.
Nabízí ale řadu věcí navíc. Třeba funkci EcoControl, která umí sama vypnout periferní zařízení, pokud dojde k vypnutí toho hlavního. Pro lepší přehled umístil výrobce na čelní stranu displej, kde můžete sledovat provozní údaje a také vám prozradí, jak dlouho dokážou baterie ještě dodávat energii vašim elektrospotřebičům v případě výpadku. Model Ellipse Pro 1600 VA dokáže dodávat až 1000 W, což stačí i pro náročné počítačové sestavy.
Oba modely nabízí ještě další funkce jako je ochrana datových kabelů, aby se přepětí nedostalo do počítače touto cestou. Pro pohodlnější fungování můžete UPS připojit k počítači pomocí USB kabelu a nainstalovat speciální software, který umožní UPS snadno konfigurovat nebo nastavit automatické vypnutí. Stejně tak umí průběžně měřit maximální kapacitu baterií. Oba UPS vás tak budou včas informovat, na nutnou výměnu baterií, abyste pak nebyli v tom nejméně vhodném okamžiku nepříjemně překvapeni.

ups 2020 2

Oba produkty si můžete ihned pořídit z pohodlí domova. Zakoupíte ve všech hlavních prodejních e-shopech.

O společnosti

Společnost Eaton se zaměřuje na zlepšování kvality života a životního prostředí využíváním technologií a služeb v oblasti řízení energie. Poskytujeme udržitelná řešení, která našim zákazníkům pomáhají řídit elektrickou, hydraulickou a mechanickou energii bezpečněji, efektivněji a spolehlivěji. Naše tržby v roce 2019 dosáhly 21,4 miliardy amerických dolarů. Naše výrobky dodáváme zákazníkům ve více než 175 zemích. Máme přibližně 101 000 zaměstnanců. Pro více informací navštivte www.eaton.com

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...