LAPP do své řady výrobků pro železniční odvětví doplnil několik nových kabelů. Lídr na trhu s integrovanými kabelovými řešeními v současné době mění zvyklosti v segmentu kolejových vozidel díky svému logistickému nastavení, které je velmi přívětivé pro zákazníky.

Jiní poskytovatelé vyrábějí pouze na zakázku a vyžadují vysoká minimální objednávaná množství. Naproti tomu je LAPP schopen dodat libovolný počet dokonce i malých balení přímo ze skladu. Výsledkem je markantní zkrácení dodacích lhůt po celém světě, a to ze tří měsíců až na týden. To pomáhá uživatelům snižovat zásoby a současně rychleji reagovat na měnící se požadavky.

kabely zeleznice

K dispozici na skladě je nyní navíc také většina nových kabelů. Jedná se také o:

ÖLFLEX® CLASSIC 110 H SF

Tato řada ovládacích kabelů je tahounem portfolia LAPP. Po úspěšném použití v průmyslu v nesčetných variantách je nyní k dispozici také v provedení pro vlaky. Zde je možné jej použít například k ovládání dveří, pro osvětlení nebo do klimatizačních systémů. Díky velmi jemnému lanění třídy 6 je nová varianta extrémně flexibilní a umožňuje instalaci v místech s omezeným prostorem prostorech. Další varianty zahrnují stíněný ÖLFLEX® CLASSIC 115 CH SF a ÖLFLEX® CLASSIC 115 CH SF (TP). Druhý zmíněný se má stočené páry vodičů, které umožňují rychlý přenos dat v řídicích systémech. Stejně jako všechny kabely LAPP pro železniční průmysl i nové výrobky splňují požadavky na ochranu proti požáru v kolejových vozidlech podle EN 45545-2.

ÖLFLEX® TRAIN HT150

Tento jednožilový silikonový kabel, který je navržen pro použití ve vysokých teplotách, odolá až 150 °C. Typická aplikace je například pro napájení motorů nebo trakčních měničích. Kabel je vhodný pro stupeň nebezpečí 3, což je nejvyšší úroveň požární odolnosti. Konstrukce odpovídá EN 50382-2(jednožilové kabely s izolací ze silikonové pryže). Je k dispozici v průřezech od 1,5 mm2 do 400 mm2 pro napětí 1,8 kV a 3,6 kV nebo v provedení pláštěm se dvojitou silikonovou izolací a také s vodiči lanění třídy 6. Díky tomu je flexibilní a vhodný pro instalaci v místech s omezeným prostorem.

ÖLFLEX TRAIN® 340 a ÖLFLEX® TRAIN 345C

LAPP výrazně rozšířil svou osvědčenou řadu připojovacích a ovládacích kabelů, aby splnila vysoké nároky železničního odvětví v souladu s normou EN 50264-3-2. Tyto kabely jsou nyní k dispozici v průřezech od 0,5 mm2 do 50 mm2 a se 2 až 40 žilami. Jsou vhodné pro různé aplikace, včetně venkovní instalace, Jejich černý plášť odolává UV záření. Tyto kabely také odolávají vysokým teplotám, olejům a pohonným látkám a jsou certifikovány podle normy EN 45545-2.

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...