Nejnovější z řady alarmů od globálního výrobce zabezpečovacích systémů JABLOTRON je ideálním řešením pro potřeby zabezpečení větších objektů. Novinka z oblasti bezpečnosti současně funguje i jako propustkový nebo automatizační systém.

Jablotron, jenž vyváží zabezpečovací systémy do 73 zemí světa, uvedením nejnovějšího produktu JABLOTRON 100+ reagoval na potřeby trhu. “Zaznamenali jsme u našich zákazníků poptávku po alarmu, který by umožnil napojení více detektorů a také ovládání většího množství programovatelných výstupů. To nejlepší z našich systémů jsme ponechali, jako např. způsob ovládání, které je zaměřeno na maximální jednoduchost pro uživatele. Zůstala i aplikace MyJABLOTRON, která umožňuje kontrolu objektu i jeho ovládání odkudkoliv. Rozšířili jsme ale možnosti instalace a využití systému,” říká Michal Ježek.

Jablotron plus100 2

Aby JABLOTRON 100+ vyhověl těmto požadavkům, vývojáři přišli se dvěma zcela novými ústřednami, které umožňují přístup až 600 uživatelům. Díky tomu se systém hodí třeba do firem či škol, kde je možné dát každému zaměstnanci či studentovi jeho vlastní přístup prostřednictvím čipu. “Dnešní doba přináší zvýšenou potřebu zabezpečení budov, kde se vyskytuje velký počet lidí. Zároveň je ale třeba myslet na komfort zaměstnanců či žáků. V neposlední řadě je důležité, aby měl každý přístup všude tam, kam potřebuje. Všechny tyto požadavky náš alarm JABLOTRON 100+ plní,” říká Michal Ježek, Head of Product Management.

Jablotron plus100 3

JABLOTRON 100+ také dovolí připojení až 230 periferií, z toho 120 bezdrátových. “Představte si například bytový dům s 15 byty, kde je vhodné do každého z nich pro plné zabezpečení instalovat 14 periferií. Ty pomohou se zabezpečením nejen proti vloupání, ale současně také proti vytopení, požáru nebo úniku CO2, stejně tak i s automatizací. A to vše s jednou ústřednou,” vysvětluje Michal Ježek.

Jablotron plus100 6

JABLOTRON 100+ nabízí také široké možnosti automatizace v podobě 128 programovatelných výstupů, které v kombinaci s 64 kalendářními akcemi posouvají možnosti řízení budov na vysokou úroveň. „Dnešním trendem v moderních firmách je komfortní a zdravé pracovní prostředí s důrazem na ekonomický provoz. Náš systém toto umožňuje. JABLOTRON 100+ umí například zapnout ventilaci na základě přítomnosti osob nebo vypnutí elektrických okruhů po kompletním zajištění objektu. Dokáže také ovládat světla pohybem i automatizovat otevření příjezdové brány,” říká Michal Ježek. Všechny funkce systému lze snadno ovládat na dálku prostřednictvím mobilní aplikace MyJABLOTRON.

Jablotron plus100 5

Alarm JABLOTRON 100+ také dovoluje řídit spínání zařízení v definovaných časech. „Příkladem může být hotelový bazén. Pro udržení čistoty vody je nutné v přesných intervalech spouštět filtraci, a o to se dokáže náš systém postarat. Stejně tak jako o zavlažování trávníku až ve 4 konkrétních časech během dne,“ popisuje Michal Ježek.

Jablotron plus100 8

I přes komplexnost systému JABLOTRON 100+ je instalace a nastavení pro montážní techniky jednoduchá. Skvělým pomocníkem je pro ně software F-link, díky kterému lze alarm nastavit přesně podle požadavků klienta a propojit jej se všemi periferiemi v systému. Software například umožňuje nastavení režimu Den/noc, který používá astronomický kalendář a podle GPS souřadnic dokáže přesně určit východ a západ slunce v konkrétním místě. Díky tomu se vždy ve správný čas rozsvítí světla u příjezdové cesty do firmy.

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...

Nejčtenější články