Ve dnech 8. a 9. března se koná První průmyslový IoT hackhaton, jehož účastníci si budou moci vyzkoušet vývoj řešení pro průmysl v prostředí otevřeného operačního systému MindSphere.

Až 20 teamů stráví 48 hodin v prostorách nově otevřeného coworkingového centra Business Link v pražských Holešovicích, kde budou hledat řešení řady zajímavých problémů. Cílem je přijít s řešením ve formě aplikace, vítězný tým nebo jednotlivec si odnese odměnu 100 000 Kč.

Inovátorského hackathonu se mohou zúčastnit nadšenci zapálení do IoT, práce s daty v průmyslu a chytrých technologií. Umožníme jim například přístup k datům z vyvažovacího tunelu pro turbíny, který je umístěn v brněnském závodě Siemens Turbomachinery,“ říká František Podzimek, MindSphere Business Developer a dodává: „Na místě budou k dispozici mentoři z německého vývojového týmu MindSphere, kteří budou účastníkům k dispozici během celého hakchatonu a budou s nimi sdílet své zkušenosti a podporovat je při hledání řešení na předem definované průmyslové výzvy.

hackhatonu 1

Účastníci získají jedinečnou příležitost prezentovat svá unikátní řešení před českými lídry v oblasti průmyslového IoT jako jsou Siemens, ŠKODA AUTO, Skanska, SKF, Atos, E&Y, E.ON a Unicorn. Nejlepší aplikace vyhraje 100 000 Kč.

Přihlašovat se mohou jednotlivci i týmy, kteří budou, ve spolupráci s mentory realizovat své vize v rámci výzev:

  1. Zoptimalizuj budovu
  2. Zdokonal turbínu
  3. Zrychli výrobu
  4. Zlepši údržbu
  5. Zefektivni elektrárnu
  6. Propoj pracovní prostor
  7. Zadej svůj IoT problém

Přihlášky na hackhaton je možné posílat do středy 20. února 2019 přes webové stránky www.iotea.cz. Do hackathonu se může přihlásit až tříčlenný tým nebo jednotlivci od 15 let. Z registrovaných účastníků vybere porota 16-20 týmů, které budou mít příležitost své výzvy v rámci akce vypracovat.

V sobotu 9. března 2019 proběhnou prezentace jednotlivých soutěžních týmů, kdy představí svá řešení na vybranou výzvu/problém před odbornou porotou složenou ze zástupců všech partnerů. Krom hlavní výhry budou předány partnerské ceny výhercům, které si zvolí jednotliví partneři.

Za společnost Siemens budeme předávat poukaz na networkingový večer s vybranými zákazníky a následnou návštěvu technologického veletrhu Hannover Messe. Ta se uskuteční v doprovodu zástupců naší společnosti, výherci se budou moci seznámit s nejnovějšími inovacemi v průmyslových technologiích a diskutovat s nejvyššími manažery z německé centrály.“ říká František Podzimek. „Tato cesta výhercům umožní navázat nové kontakty a spolupráci se zástupci českého průmyslu.“

hackhatonu 2

Operační systém MindSphere

MindSphere je otevřený operační systém a cloudové řešení pro průmyslový internet věcí, který umožňuje využívat technologická data k optimalizaci procesů, snižování nákladů, zvyšování efektivity a produktivity. MindSphere otevírá možnosti ke vzniku nových obchodních modelů a příležitostí v různých oblastech od průmyslové výroby přes energetiku, železniční a silniční dopravu, logistiku až po chytrá města.

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO květen/červen 2024

Vážení čtenáři, dostává se vám k pročtení další číslo časopisu. Vychází po největším elektrotechnickém veletrhu v ČR,...

Nejčtenější články