Společnost CyberPower, přední světový výrobce záložních napájecích řešení, uvádí na trh nový model zdroje nepřerušovaného napájení (UPS) z řady UT určené pro domácnosti a malé kanceláře.

Spínaný jednofázový záložní zdroj UT1050EG-FR o výkonu 630 W dokáže při výpadku síťového napájení udržet v provozu až čtyři připojená zařízení, např. počítače, malé servery, síťová úložiště NAS, bezpečnostní systémy apod. více než hodinu v závislosti na jejich příkonu. Dokáže také chránit telefonní nebo LAN linku proti přepětí. Unikátní technologie pro úsporu energie GreenPower UPS™ výrazně snižuje spotřebu samotného zdroje, a tedy i jeho provozní náklady.
UPS zdroj UT1050EG-FR je vybavený ochranami proti přetížení, přepěťovým špičkám a přepěťovým rázům a elektromagnetickému a radiovému rušení. K dispozici je i kombinovaný port RJ11/RJ45 pro ochranu telefonní nebo síťové linky. Funkce automatické regulace napětí poskytuje stabilní úroveň výstupu. Zdroj je možné používat společně se záložními generátory, čímž lze zajistit delší dobu nepřerušeného provozu při případném výpadku síťového napájení. Vestavěný akumulátor se na plnou kapacitu dobije za 6 hodin. O stavu zdroje informuje trojitý LED indikátor a na výpadek napájení může upozornit nastavitelný alarm.

UT1050EG cyberpower
Patentovaná úsporná technologie GreenPower UPS™ úspěšně zvyšuje provozní účinnost zdroje a zároveň efektivně snižuje vznik tepla, což významně šetří náklady na energii oproti běžným UPS, a to až o 93 %. Podle nezávislého testu zkušební a certifikační společnosti SGS vykazují zdroje řady CyberPower UT nejnižší spotřebu ze srovnatelných produktů na trhu. Technologie GreenPower UPS™ využívá unikátní systém přemostění a dvojitý systém dobíjení. Jakmile je baterie plně nabita, dojde k automatickému odpojení rychlonabíječky, aby se zabránilo zbytečné spotřebě energie, zatímco běžné UPS dobíjí baterii neustále bez ohledu na to, zda je to nutné.

Klíčové vlastnosti UPS CyberPower UT1050EG-FR:

  • Zdroj nepřerušeného napájení s celkovým výkonem 630 W pro 4 spotřebiče
  • Ochrana proti přetížení, přepětí a rušení
  • Výrazná úspora energie oproti UPS jiných značek, vlastní spotřeba energie jen 0,82 W
  • USB pro komunikaci s PC a spolehlivé ukončení operačního systému
  • Stavový LED indikátor
  • Uživatelsky nastavitelný alarm
  • Ochrana telefonní nebo síťové linky
  • Možnost použití společně se záložním generátorem
  • Štíhlý design v provedení "tower" pro umístění i do stísněných prostor
  • Ovládací software PowerPanel v češtině ke stažení zdarma

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO leden/únor 2023

Vážení čtenáři, máte možnost nahlédnout do prvního čísla roku 2023. Toto číslo Vás mimo jiné zve na výstavy a veletrhy konané v...