A-Z Elektro

Aktuální číslo v prodeji

az_06_2018_titulPoslední vydávané číslo časopisu přináší novinky a zajímavostí z různých oborů, které se dotýkají každého z nás. Nejobsáhleji je zastoupena společnost Siemens s články navazujícími na trend dnešní doby - velkokapacitní bateriové akumulační systémy.

prolistovat

Dostupné číslo k prolistování

az_05_2018_webVeletržní číslo časopisu je věnováno hlavně nejvýznamnějšímu veletrhu v Česku a přináší ukázky novinek a zajímavostí vystavujících společností. Dále jako vždy se články dotýkají nových témat v elektrotechnice, automatizaci a robotizaci.

prolistovat
ela_logo
Umělecké instalace společnosti PRAKAB
Autor: Administrator
09. Říjen 2018 22:43
PDF Tisk Email

Na konferenci v Nové budově Národního muzea dnes umělec Jiří David seznámil přítomné se vznikem své umělecké instalace, která vznikla při příležitosti prvního použití nově vyvinutých speciálních kabelů společnosti PRAKAB při rekonstrukci historické budovy Národního muzea.

Dílo Jiřího Davida s využitím inovativních kabelů interpretuje známý symbol muzea, kostru velryby, kterou pomocí moderních technologií přenáší do veřejného prostoru.

hlava kostry velryby pipraven k instalaci na vclavskm nmst. foto msl

 

Nové kabely PRAFlaDur® + a PRAFlaSafe® + jsou svými vlastnostmi světově unikátní, protože jsou jak ohniodolné, tak nenasákavé. Tato vyspělá technologie umožnila, aby rekonstrukce Národního muzea proběhla podle plánu. Zájem o kabely, které jsou úplnou novinkou, již projevil například provozovatel vídeňského metra.

Na oslavu tohoto jedinečného řešení se společnost PRAKAB rozhodla přinést do pražského veřejného prostoru kvalitní současné umění. Uspořádala proto soutěž, z níž vyšel vítězně návrh Jiřího Davida. Ten společně se svým týmem svůj výtvor dnes na Václavském náměstí nainstaloval. Umělecká instalace bude vystavena pro veřejnost na Václavském náměstí po dobu přibližně dvou týdnů. Nejpůsobivější bude po setmění, srdečně Vás proto zveme k jeho prohlídce.

ji david na tiskov konferenci 8. jna 2018. foto msl
 
helukabel