A-Z Elektro

Aktuální číslo v prodeji

az_elektro_01_2018První číslo časopisu představuje zajímavé novinky a technologické trendy z letošního veletrhu CES v Las Vegas.

Dostupné číslo k prolistování

AZ_elektro_6_2017_webPoslední vydávané číslo časopisu Vám, tak jako předcházející čísla přináší pohled na technické novinky a technologické trendy jak je vidí přední firmy v elektrotechnice, automatizaci a robotice.

prolistovat
ela_logo
Banner
Banner
Siemens rozšiřuje své portfolio „Digitální podnik“
Autor: Administrator
16. Březen 2017 00:00
PDF Tisk Email

a zvyšuje tak efektivitu a flexibilitu průmyslové výroby. 

Na veletrhu Hannover Messe 2017 představí firma Siemens výhody, které mohou získat díky digitální transformaci průmyslové podniky všech velikostí.

Stánek o rozloze 3 500 metrů čtverečních v pavilonu č. 9 bude zaměřen především na nově rozšířené portfolio řešení pro „Digitální podnik“. Rychle se měnící požadavky zákazníků tlačí na výrobce, aby pružně dodávali individualizované výrobky při zachování nebo zvýšení úrovně kvality. Odpovědí na tyto požadavky je digitalizace, která výrobcům umožňuje simulovat, testovat a optimalizovat výrobky, výrobní procesy i provozy v plně virtuálním prostředí jako „digitální dvojče“. Díky tomu mohou podniky nejen razantně zrychlit svoji schopnost inovovat a zvýšit produktivitu, ale také definovat vlastní nové obchodní modely.

  • Motto stánku: „Objevte hodnotu Digitálního podniku“
  • Digitalizace posiluje flexibilitu, rychlost, efektivitu i kvalitu
  • Inovace v oboru distribuce elektřiny, automatizace, techniky pohonů i průmyslového softwaru
  • Cloudová platforma MindSphere rozšiřuje okruh partnerů, aplikace a rozhraní

K podpoře podniků procházejících digitální transformací rozšířil Siemens portfolio pro Digitální podnik ve všech jeho čtyřech pilířích: od průmyslového softwaru a automatizace, průmyslové komunikace, průmyslové bezpečnosti až po služby pro průmyslové podniky. Návštěvníci budou mít příležitost vyzkoušet si aplikace a inovace na celé řadě praktických příkladů, které jim ukážou konkurenční výhody plynoucí z propojení skutečného a virtuálního světa. Mezi ně patří vyšší flexibilita, efektivita a kvalita i zkrácení času uvedení výrobku na trh.

Poskytujeme zákazníkům z výrobního odvětví podporu ve formě tzv.„Digitálního podniku“, což je naše unikátní integrované portfolio řešení zahrnující softwarové systémy i automatizační technologie. Doprovázíme podniky na jejich cestě k digitalizaci v těsné návaznosti na požadavky každého konkrétního podniku a společně vyvíjíme řešení, které tyto požadavky přesně naplní,“ vysvětluje CEO divize Digital Factory Siemens AG, Jan Mrosik.

Siemens na veletrhu ukáže rozmanitá řešení od systémů pro inteligentní energetický management přes individualizovanou výrobu potravin a léčiv, až po průmyslovou aditivní výrobu s využitím inovativních technologií v oblasti automatizace a pohonů.

Siemens na konkrétním příkladu výroby mléka ukáže, jak mohou výrobci potravin a nápojů využít digitální řešení pro celý podnikový proces od zpracování mléka po jeho plnění, balení a označování, díky čemuž budou schopni pružně reagovat na proměnlivé požadavky trhu, jako je například rostoucí škála příchutí.

Siemens navíc dále rozvíjí svou cloudovou platformu pro internet věcí s názvem MindSphere, již obohatil o nová partnerství, rozhraní a aplikace. Např. partnerstvím se společnostmi, jako je BluVision, a využitím cloudové infrastruktury a služeb Amazon Web Services Siemens dále rozšířil ekosystém okolo MindSphere. Všechny novinky se návštěvníci stánku dozví v tzv. „MindSphere Lounge“.

O prezentaci všech řešení společnosti Siemens na Hannover Messe 2017 se dozvíte více na:www.siemens.com/press/hm17  a http://www.siemens.com/hannovermesse

 
helukabel