A-Z Elektro

Aktuální číslo v prodeji

az_06_2018_titulPoslední vydávané číslo časopisu přináší novinky a zajímavostí z různých oborů, které se dotýkají každého z nás. Nejobsáhleji je zastoupena společnost Siemens s články navazujícími na trend dnešní doby - velkokapacitní bateriové akumulační systémy.

prolistovat

Dostupné číslo k prolistování

az_05_2018_webVeletržní číslo časopisu je věnováno hlavně nejvýznamnějšímu veletrhu v Česku a přináší ukázky novinek a zajímavostí vystavujících společností. Dále jako vždy se články dotýkají nových témat v elektrotechnice, automatizaci a robotizaci.

prolistovat
ela_logo
iOS 10 již dnes večer, jak dopadla nejnovější aktualizace operačního systému pro Apple?
Autor: Administrator
13. Září 2016 00:00
PDF Tisk Email

Každý rok v září se fandové Apple těší na novou verzi svého milovaného operačního systému iOS. Nejinak je tomu i letos, kdy si pro nás vývojáři z Cupertina připravili verzi s pořadovým číslem 10.

Při prezentaci nového iOS opět lítala vzduchem superlativa a Apple znovu označuje iOS 10 jako největší release iOS, který kdy proběhl. Novinky každoroční aktualizace systému iOS shrnuje Tomáš Hubáček, iOS Team Captain z IT firmy INVENTI.

1. Stop “malým” iphonům

Update na minulou verzi iOS s pořadovým číslem 9 trochu překvapivě dostala všechna zařízení kompatibilní s iOS 8. Letos tomu je jinak a Apple “odřezává” iPhone 4S, na iOS 10 tedy mohou aktualizovat všichni s iPhonem 5 a novějším. U tabletů se minimální hranice posouvá k iPadu 4té generace a iPadu mini 2.

2. Bohaté notifikace

Apple označuje nový systém notifikací jako „rich“. V praxi jde o to, že interakce ze zamčené obrazovky nabízí další možnosti jako např. zobrazit náhled konverzace z iMessages, přijmout událost v kalendáři pomocí 3D Touch nebo pomocí Homekitu otevřít dveře manželce s nákupem.

3. Lock screen

Na zamčené obrazovce se toho událo opravdu hodně. Největší a taky nejvíce kritizovanou/oblíbenou změnou je systém odemykání telefonu. Všem známé “slide to unlock” je pryč a místo něj k odemknutí telefonu slouží stisk homebuttonu. Majitelé iPhonu 6s a novejších se dočkají tkz. „Raise to wake“ to je funkce která rozsvítí display pokaždé když zvednete telefon.

4. iMessages v novém

Po vzoru Facebook Messengeru se i Apple rozhodl obohatit svoji komunikační platformu o různé vychytávky ve formě gifů, samolepek, kreslení a fullscreen efektů ve formě konfet a ohňostrojů.

5. Otevřená Siri

Hlasová asistentka Siri se otevřela třetím stranám. Bohužel podpora češtiny zatím chybí, nicméně anglicky mluvící si budou moci pomocí Siri objednat svoje taxi nebo odeslat zprávu do Slacku.

Co ještě stojí za zmínku?

1. Přepracované ovládací centrum

2. Zařízení umí detekovat vodu v nabíjecím konektoru

3. Vylepšená podpora 3D Touch napříč celým systémem

4. Aplikace Fotky je nyní o mnoho inteligentnější

5. Apple Music prošlo kompletním redesignem a zpřehlednění aplikace

6. Vylepšení aplikace Mapy, včetně informací o veřejné dopravě v Praze

7. Aplikace Home pro správu vašeho IoT chytréhu bytu / domu dostala nové funkce, včetně hlasového ovládání Siri

Více informací naleznete na webu www.inventi.cz.

 
helukabel