A-Z Elektro

Aktuální číslo v prodeji

az_06_2018_titulPoslední vydávané číslo časopisu přináší novinky a zajímavostí z různých oborů, které se dotýkají každého z nás. Nejobsáhleji je zastoupena společnost Siemens s články navazujícími na trend dnešní doby - velkokapacitní bateriové akumulační systémy.

prolistovat

Dostupné číslo k prolistování

az_05_2018_webVeletržní číslo časopisu je věnováno hlavně nejvýznamnějšímu veletrhu v Česku a přináší ukázky novinek a zajímavostí vystavujících společností. Dále jako vždy se články dotýkají nových témat v elektrotechnice, automatizaci a robotizaci.

prolistovat
ela_logo
Unikátní řešení Siemens pro Regionální inovační centrum elektrotechniky v Plzni
Autor: Administrator
30. Červen 2016 15:33
PDF Tisk Email

Společnost Siemens Česká republika dodala prostřednictvím své průmyslové divize Process Industries and Drives světově unikátní řešení pro variabilní testování elektrických pohonů do nově otevřeného Regionálního inovačního centra elektrotechniky (RICE) v Plzni.

Díky na míru upravenému řešení modulárních frekvenčních měničů SINAMICS S120 Cabinet Modules, tak mohou v laboratoři RICE v reálných podmínkách testovat troleje, trakční pohony vlaků, pohony pro hybridní autobusy, metro, ale i např. baterie.

Projekt pro laboratoř RICE se připravoval zhruba rok a český Siemens v něm vyvinul celosvětově unikátní řešení, které vycházelo ze standardních produktů Sinamics S120 Cabinet Modules.„Pro naši společnost je projekt RICE nejen obchodní příležitostí a unikátní referencí, ale hlavně velkou výzvou v oblasti nestandardního a poměrně náročného technického řešení, které projekty podobného typu (zkušebny) vyžadují. Získali jsme zde neocenitelné vlastní know-how v oblasti řízení regulovaných pohonů v aplikacích, se kterými se běžně nesetkáváme,“ vysvětluje k projektu Jan Podrapský, z průmyslových divizí Digital Factory & Process Industries and Drives, Siemens ČR. 

Fakulta elektrotechnická ZČU resp. její výzkumné centrum RICE dlouhodobě spolupracuje se společností Siemens zejména v oblasti elektrických pohonů a v oblasti energetiky. V oblasti elektrických pohonů pak úzce spolupracujeme např. na zprovoznění složitých technologií, které společnost Siemens dodala do nových laboratoří RICE, zejména pak do světově unikátní halové laboratoře a zkušebny vysokonapěťové výkonové elektroniky a dopravní techniky. Jedná se především o dvě zařízení. První z nich je měničová sestava 690 V sestávající z aktivního usměrňovače 3 MW a čtyř napěťových střídačů s výkonem nad 1 MW. Druhým zařízením je STATCOM 735 kVAr, který je součástí systému kompenzace jalového výkonu zkušebny, přičemž zkušebna je schopna kompenzovat jalový výkon téměř 9 MVAr. Věřím, že naše úspěšná spolupráce bude intenzivně pokračovat i v budoucnu, a to jak v oblasti pohonů, kde výzkumný tým RICE patří mezi evropské lídry, tak i v oblasti energetiky," říká vědecký ředitel centra, profesor Zdeněk Peroutka.

Kontakt pro novináře: Siemens, s.r.o., Communications

Kateřina Pištorová, telefon: +420 603 196 685E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

Připojte se k nám na Facebooku: www.facebook.com/SiemensCZ


Siemens Česká republika

Siemens patří mezi největší elektrotechnické firmy v České republice a již více než 125 let je nedílnou součástí českého průmyslu a zárukou moderních a inovativních technologií. Se svými 10 000 zaměstnanci se řadí mezi největší zaměstnavatele v Česku. Své technologie, výrobky a služby dodává zákazníkům ze soukromého i státního sektoru. Portfolio Siemens pokrývá řešení pro oblast průmyslu, energetiky, dopravy a veřejné infrastruktury, technologie budov a zdravotnictví. Skupina podniků Siemens v České republice vykázala v obchodním roce 2015 obrat přes 30 miliard Kč. Více informací naleznete na http://www.siemens.cz.

Koncern Siemens AG

Skupina Siemens Česká republika je součástí globálního elektrotechnického koncernu Siemens AG, který je již více než 165 let synonymem pro špičkové technologie, inovace, kvalitu a spolehlivost. Společnost působí ve více než 200 zemích a své aktivity rozvíjí zejména v oblastech elektrifikace, automatizace a digitalizace. Siemens AG patří k největším poskytovatelům technologií šetrných k životnímu prostředí. Je jedničkou na trhu v instalaci offshore větrných elektráren, jedním z hlavních dodavatelů pro paroplynové zdroje a technologií pro přenos energie. Siemens patří mezi průkopníky řešení v oblasti veřejné infrastruktury, průmyslové automatizace a softwarových řešení pro průmysl. Společnost je také předním dodavatelem zdravotnických zobrazovacích zařízení a technologií pro laboratorní diagnostiku. Ve finančním roce 2015, který skončil 30. září 2015, dosáhl Siemens obratu 75,6 miliard EUR s čistým ziskem 7,4 miliard EUR a zaměstnával 348 tisíc zaměstnanců po celém světě. Více informací naleznete na http://www.siemens.com.

 
helukabel