A-Z Elektro

Aktuální číslo v prodeji

az_06_2018_titulPoslední vydávané číslo časopisu přináší novinky a zajímavostí z různých oborů, které se dotýkají každého z nás. Nejobsáhleji je zastoupena společnost Siemens s články navazujícími na trend dnešní doby - velkokapacitní bateriové akumulační systémy.

prolistovat

Dostupné číslo k prolistování

az_05_2018_webVeletržní číslo časopisu je věnováno hlavně nejvýznamnějšímu veletrhu v Česku a přináší ukázky novinek a zajímavostí vystavujících společností. Dále jako vždy se články dotýkají nových témat v elektrotechnice, automatizaci a robotizaci.

prolistovat
ela_logo
Polohové spínače s analogovým výstupem pro zóny s nebezpečím výbuchu
Autor: Administrator
08. Prosinec 2015 11:05
PDF Tisk Email

Koncový spínač řady Ex HS 98 společnosti steute patří do velmi oblíbené série koncových spínačů do extrémního prostředí. Spínač je charakteristický robustním, antikorozním, hliníkovým pouzdrem s aktuátorem z nerezové oceli, vysokou mírou ochrany a rozměry, které splňují normu DIN EN 50041.

Namísto běžné technologie "On/Off", vysílá analogový signál, což jej dělá naprosto výjimečným. Přenášený signál odpovídá poloze aktuátoru nebo pístku spínače.  Poloha je detekovaná integrovaným Hallovým sensorem. V závislosti na zvolené variantě senzor vysílá signál s výstupy: 0 … 20 mA, 4 … 20 mA nebo 0 … 10 V.

Různé typy aktuátorů mohou být montovány v pozicích 4x90°, tzn. analogový polohový spínač lze zcela flexibilně integrovat do prostředí a přitom respektovat zejména okolní konstrukci. Také jej lze individuálně programovat dle daných požadavků přímo ve výrobě a přizpůsobit ho konkrétním požadavkům dané aplikace.

Varianta 98 HS ATEX/IECEx  je schválena pro použití jak v plynových zónách Ex 1 a 2, tak v prašných zónách Ex 21 a 22. Díky kombinaci uvedených vlastností se tento robustní polohový analogový spínač hodí zejména pro aplikace jako je přesné monitorování poloh klapek, ventilů a dalších kontrolních prvků, které jsou instalovány ve výbušném prostředí.

 

Více informací o spínačích od společnosti steute se dozvíte na webu exkluzivního distributora www.rem-technik.cz.

 

 REM-Technik s.r.o.

Klíny 35, 615 00 Brno

tel.: 548 140 000

www.rem-technik.cz

http://www.steute.com/en/extreme/products/ex-position-switches-withwithout-safety-function/ex-hs-98-with-analogue-output.html

 
helukabel