A-Z Elektro

Aktuální číslo v prodeji

az_06_2018_titulPoslední vydávané číslo časopisu přináší novinky a zajímavostí z různých oborů, které se dotýkají každého z nás. Nejobsáhleji je zastoupena společnost Siemens s články navazujícími na trend dnešní doby - velkokapacitní bateriové akumulační systémy.

prolistovat

Dostupné číslo k prolistování

az_05_2018_webVeletržní číslo časopisu je věnováno hlavně nejvýznamnějšímu veletrhu v Česku a přináší ukázky novinek a zajímavostí vystavujících společností. Dále jako vždy se články dotýkají nových témat v elektrotechnice, automatizaci a robotizaci.

prolistovat
ela_logo
Inovujeme! Ještě lepší stmívače DIM-15 a SMR-M
Autor: Administrator
23. Listopad 2015 23:00
PDF Tisk Email

S ohledem na množství druhů světelných zdrojů (zátěží) a rostoucí požadavky zákazníků, ELKO EP, lídr na trhu elektroinstalací, inovoval stmívače pro LED žárovky a stmívatelné úsporné zářivky. Jaké změny v tomto segmentu ELKO EP připravilo?

„Zaměřili jsme se na vylepšení našich stmívačů. Univerzální nastavení zátěže přináší možnost stmívání 90 % stmívatelných světelných zdrojů na trhu. Týká se to klasické žárovky R, halogenkových žárovek L, C. Dále ESL (úsporky) a LED světelných zdrojů na 230V,“ říká ředitel oddělení technického rozvoje společnosti ELKO EP Boris Kamenický.

„Vylepšili jsme zejména stmívače typu DIM-15, který se instaluje do rozvadeče a SMR-M s instalací přímo pod tlačítko. Nyní mají minimální nastavení jasu potenciometrem, což eliminuje blikání světelného zdroje. To známe hlavně u LED žárovek. Stmívač reguluje jas žárovky plynule, a to stávajícím tlačítkem v instalaci. Samozřejmostí je paměť pro posledně nastavený jas. Nově umí stmívač ochránit světelný zdroj před přehřátím. K němu dochází připojením větší zátěže, než je povoleno, nebo připojením různých světelných zdroj – jednoduše zdroj vypne. Dále se může ke stmívačům připojit 15 kusů tlačítek s doutnavkami“, dodává Boris. 
Protože nelze s určitostí říct, kolik kusů LED můžu připojit na stmívač, společnost ELKO EP stmívače a zatížitelnost světelných zdrojů otestovala, na výsledky se v přehledné tabulce můžete podívat zde 
Podnětem pro inovace stmívačů byly zejména rostoucí požadavky klientů. A těm společnost ELKO EP umí vyhovět. Patří totiž v oboru domovních i průmyslových elektroinstalací a chytrých elektroinstalací pro bydlení, tzv. iNELS – Smart Home&Building Solutions mezi nejlepší.

Inovovaný Stmívač DIM-15 pro LED žárovky a stmívatelné úsporné zářivky můžete pořídit za 801 Kč (cena bez DPH).Podrobnější informace o Stmívači DIM-15 najdete zde

Inovovaný Stmívač SMR-M pro LED žárovky a stmívatelné úsporné zářivky můžete pořídit za 801 Kč (cena bez DPH).Podrobnější informace o Stmívači SMR-M najdete zde

Více informací o společnosti ELKO EP na www.elkoep.cz, www.inels.cz nebo na facebooku www.facebook.com/ElkoEP


ELKO EP patří mezi nejvýznamnější evropské hráče v oboru domovních i průmyslových elektroinstalací a chytrých elektroinstalací pro bydlení, tzv. iNELS - Smart Home&Building Solutions. Tato ryze česká společnost zaměstnává v současnosti téměř 300 lidí. Společnost exportuje do 66 zemí světa a má 11 zahraničních poboček. V roce 2013 dosáhl obrat společnosti 375 milionů korun. Společnost ELKO EP se stala Firmou roku 2012 ve Zlínském kraji. Více informací naleznete na webových stránkách www.elkoep.cz a www.inels.cz.

Informace o společnosti ELKO EP www.elkoep.cz, vše o produktu iNELS je na www.inels.cz
 
helukabel