A-Z Elektro

Aktuální číslo v prodeji

az_06_2018_titulPoslední vydávané číslo časopisu přináší novinky a zajímavostí z různých oborů, které se dotýkají každého z nás. Nejobsáhleji je zastoupena společnost Siemens s články navazujícími na trend dnešní doby - velkokapacitní bateriové akumulační systémy.

prolistovat

Dostupné číslo k prolistování

az_05_2018_webVeletržní číslo časopisu je věnováno hlavně nejvýznamnějšímu veletrhu v Česku a přináší ukázky novinek a zajímavostí vystavujících společností. Dále jako vždy se články dotýkají nových témat v elektrotechnice, automatizaci a robotizaci.

prolistovat
ela_logo
Elektroinstalace v polyfunkčních budovách 2015
Autor: Administrator
29. Srpen 2015 17:38
PDF Tisk Email

Školení vedené formou rozpravy nad předloženým projektem elektroinstalace. Pokud už Vás nebaví tradiční akce, kde hodinu posloucháte nudný výklad, pak toto je školení, na které jste čekali.

Šest přednášejících bude debatovat a střídat se v průběhu celého dne, společně s nimi projdete od zadání až po realizaci elektroinstalací v polyfunkčních budovách.

Proberete možnosti osvětlení – a to nejen z pohledu vyhlášek platných pro hospodaření s energií, ale dozvíte se o plusech a minusech LED svítidel a jejich použití v různých prostorech a seznámíte se s výpočtovým programem WIls, který je užitečným pomocníkem při řešení návrhu osvětlovací soustavy.

Další velké téma, které bude v průběhu dne nastíněno, jsou rozváděče.  

V rámci „přednášek“ vytvoříme návrh jednoduchého rozváděče a schéma jeho zapojení s využitím kreslicího programu sw 1-2-3 a bude provedeno ověření návrhu dle nových norem za použití „konfigurátoru návrhu“ v systému „původního výrobce“ firmy Hager Electro s.r.o. Neopomeneme zmínit ani novinky z této oblasti a zabývat se budeme i používáním dvoupólových jističů.

Na své si přijdou i ti, které zajímá problematika vnějších vlivů nebo požární předpisy. Těšit se můžete na debaty, které upozorní na případy, kde se nejčastěji chybuje při vypracování protokolu o určení vnějších vlivů nebo rozpravu věnující se požadavkům požárních předpisů při montáži PBZ (provedení rozvodů na CHUC a přívody pro PBZ).

Ani jedno z jmenovaných témat Vás zatím neoslovilo? A co takhle montáže?

Další část přednášky se zaměří na montáže elektroinstalace ve skladových a kancelářských objektech a její přípravě, bude poukázáno na:

  • nedostatky v projektech,
  • časté chyby při montážích,
  • způsoby montáže na dřevěné stěny, do podhledů a do podlah,
  • požadavky požárních předpisů při montáži PBZ, použití LED svítidel.

Poslední oblastí, na kterou se přednášející zaměří, je provedení kabelových rozvodů. Dozvíte se o způsobech ukládání kabelů a společnost nkt cables představí svoje pomůcky pro snadnou a přehlednou montáž kabelů (nové kabely s vnějším podélným značením, vozíky QADDY pro snadné rozvinování kabelů).

Mimo mnoha zajímavých a důležitých informací si ze školení odnesete sborník prezentací a tekutý dárek z Moravy, v rámci školení v Brně obdržíte rovněž vstupenku na Mezinárodní strojírenský veletrh, účastí na akci se také stanete členem Benefit clubu  LPE a od ledna budete moci využívat všechny jeho výhody (např. školení zdarma, slevy na literaturu, prioritní pozvánky a jiné).

Školení je zařazeno do Projektu celoživotního vzdělávání členů ČKAIT a je ohodnoceno 1 akreditačním bodem.  

Přednášet budou Ing. Karel Dvořáček, Ing. Jiří Horák, Ing. Jan Kavka, Štěpán Tyc, Vladimír Folk, Michal Kudrnovský. Partnery těchto školení jsou společnosti: Hager Electro s.r.o., MODUS, spol. s r. o., nkt cables s.r.o. 

Termíny a místa konání

Ústí nad Labem - 9. 9. 2015

Praha - 10. 9. 2015

Plzeň - 11. 9. 2015

Ostrava - 15. 9. 2015

Brno - 16. 9. 2015

Jihlava - 30. 9. 2015

České Budějovice - 1. 10. 2015

Pořadatel: L.P.Elektro s.r.o.

Bližší informace a přihláška ZDE 

 
helukabel