A-Z Elektro

Aktuální číslo v prodeji

az_06_2018_titulPoslední vydávané číslo časopisu přináší novinky a zajímavostí z různých oborů, které se dotýkají každého z nás. Nejobsáhleji je zastoupena společnost Siemens s články navazujícími na trend dnešní doby - velkokapacitní bateriové akumulační systémy.

prolistovat

Dostupné číslo k prolistování

az_05_2018_webVeletržní číslo časopisu je věnováno hlavně nejvýznamnějšímu veletrhu v Česku a přináší ukázky novinek a zajímavostí vystavujících společností. Dále jako vždy se články dotýkají nových témat v elektrotechnice, automatizaci a robotizaci.

prolistovat
ela_logo
Eaton: téměř třetina IT odborníků používá zastaralou verzi operačního systému
Autor: Administrator
31. Srpen 2015 11:18
PDF Tisk Email

eaton_logoAž 30 % IT odborníků ještě nezahájilo migraci softwaru Windows Server 2003. Dokládá to průzkum, který provedla společnost Eaton. Životnost softwaru přitom skončila už 14. července 2015. Toto znepokojivé procento trvá i přes skutečnost, že Microsoft ohlásil své plány již v dubnu 2013. 

Společnost Eaton navíc zdůrazňuje, jak klíčovou roli hraje ve strategiích migrace právě správa napájení, od datacenter až po kriticky důležité aplikace, např. v nemocnicích.

Společnost Eaton (www.eaton.cz) se v březnu 2015 dotazovala 167 IT odborníků v Evropě, na Středním východě a v Africe a výsledky ukazují, že ačkoli většina IT expertů již používá zařízení pro správu napájení, nepovažují v rámci migrace svého Windows Serveru 2003 výměnu stávajících zařízení za dokonalejší verze za nutnou. Pouze méně než polovina dotázaných plánuje nákup nových zařízení pro správu napájení. V návaznosti na výsledky průzkumu doporučuje společnost Eaton těm, kteří odpovídají za proces migrace, aby nejen přešli na nový operační systém a aktualizovali svou IT aplikaci, ale aby rovněž využili výhod, které jim nabízí moderní řešení správy napájení.

Mezi tyto výhody se řadí např. ochrana investic do softwaru i zařízení a také ochrana vynaloženého úsilí s využitím prostředků pro správu napájení připravených pro virtualizaci. Moderní řešení správy napájení se integrují do systémů pro správu virtuálních strojů, takže monitorování a oba druhy správy se uskutečňují z jediného displeje. Takováto řešení jsou též klíčem k implementaci politiky nepřerušeného chodu podnikání (business continuity), kdy při výpadku napájení se odstaví méně kritická zařízení, aby se prodloužila doba zálohování těch důležitých. Současně se spustí replikace dat, virtuální stroje se přesunou do nezasažených zón, nebo na záložní pracoviště a virtuální stroje se regulérně odstaví. Po obnovení napájení pak postupně proběhne jejich spuštění.

Průzkum mimo jiné odhalil, že mnoho IT odborníků si neuvědomuje, že moderní systémy pro správu napájení mohou hrát důležitou roli při zajištění nepřetržitého chodu podnikání, protože jsou schopny při výstrahách z napájecí soustavy, nebo z okolního prostředí spustit procesy obnovy. Této skutečnosti si bylo vědomo pouze 60 % IT odborníků a více než jedna polovina z nich nevěděla, že tato technologie může spustit migraci virtuálních strojů na záložní pracoviště.

 
helukabel