A-Z Elektro

Aktuální číslo v prodeji

az_06_2018_titulPoslední vydávané číslo časopisu přináší novinky a zajímavostí z různých oborů, které se dotýkají každého z nás. Nejobsáhleji je zastoupena společnost Siemens s články navazujícími na trend dnešní doby - velkokapacitní bateriové akumulační systémy.

prolistovat

Dostupné číslo k prolistování

az_05_2018_webVeletržní číslo časopisu je věnováno hlavně nejvýznamnějšímu veletrhu v Česku a přináší ukázky novinek a zajímavostí vystavujících společností. Dále jako vždy se články dotýkají nových témat v elektrotechnice, automatizaci a robotizaci.

prolistovat
ela_logo
Bydlete chytře, bezstarostně a bezpečně! iNELSujte!
Autor: Administrator
02. Srpen 2015 01:00
PDF Tisk Email

Odjíždíte v létě na dovolenou? Na týden nebo na dva k moři, nebo na měsíc na chalupu či na dobu neurčitou procestovat Tichomoří? Přemýšlíte, jak zabezpečit dům po dobu vaší nepřítomnosti? Anebo zůstanete doma, jen tak si lehnete na zahradu s oblíbenou knihou a při poslechu super hudby se ponoříte do knihy nebo do bazénu? Chcete se cítit pohodlně a bezpečně, nechcete vstávat z lehátka, abyste se podívali, kdo to zvoní u dveří, vstávat, abyste šli otevřít dveře, protože nezvonil nepříjemný soused, ale opravdu očekávaná návštěva, vstávat, protože manželka volá z bazénu, abyste zapnuli myčku na nádobí

Bezstarostnost nás láká všechny.
Toužíme po ní! Na nic nemyslet, nic nemuset je zkrátka bezva. Natož myslet na bezpečnost! Ale právě bezpečnost hraje v našem životě velkou roli. Každý chceme mít svoji rodinu v bezpečí a majetek pod kontrolu, a pokud možno se chceme nechat hýčkat pohodou, komfortem, klidem a příjemnou atmosférou, zejména pak užíváme-li si zasloužené dovolené.
 

Tak tedy iNELSUjte!
Systém iNELS umí dálkově ovládat a regulovat topení, klimatizaci, vířivku, světla, žaluzie, domácí spotřebiče a mnoho dalšího, dá se říci všechno, až po ovládání automatizovaného krmítka pro psy a kočky. A to, ať jste kdekoliv. Soustředí se však i na bezpečnost vás a vašich blízkých a snaží se ochránit vaše děti, rodiny a blízké.

Host do domu - obraz na telefonu
Začněme již u vstupních vrat, brány, či dveří, kde je instalovaná domovní hláska. Ta zobrazí přicházející osobu, návštěvu, pošťáka, nebo nervózního souseda na displeji videotelefonu. Pokud jste na zahradě nebo úplně mimo domov, tak se hovor, včetně obrazu, automaticky přesměruje do chytrého telefonu nebo tabletu. Toto vám přináší dokonalý přehled o osobách přicházejících k vám domů.

Dům pod dohledem
Kamery hlídají okolí domu, firmy, chalupy, či jiných objektů. Obraz vidíte v chytrém telefonu, a to z jakéhokoliv místa na světě. Ehm...samozřejmě, kde se dá připojit k internetu! Stejný obraz lze sledovat přímo v chytré TV prostřednictvím iMM (iNELS multimedia systém), který je zároveň záznamovým centrem pro video.

Ochrání před nepřízní počasí
Váš samostatný a soběstačný dům, který umí iNELSovat, dokáže díky iMM zareagovat na nepřízeň počasí na základě dat z meteostanice. Jestliže je velmi větrno, zatáhnou se žaluzie, je-li nedostatečná vlhkost, čidlo tuto situaci rozpozná a zavlažovací systém se spustí. Začne-li pršet nebo se žene velká bouřka, padají kroupy, zatáhne se kryt bazénu. Jednoduše, iNELSující dům hlídá počasí ve vaší nepřítomnosti.

Tvařte se, že jste doma. Simulace přítomnosti zmate nejen zloděje
Dobrým pomocníkem v případě, že jste opustili dům, jste v práci či na dovolené, je funkce „Simulace přítomnosti“. Po stisku tlačítka se automaticky aktivuje nepravidelné rozsvěcování světel nebo zatahování a vytahování žaluzií.

iNELSujte s aplikací Vzdáleným přehled a můžete si dovolit i zapomenout …
Stává se vám, že vás najednou vyděsí myšlenka, že jste nevypnuli žehličku, nezhasli v koupelně, či na chodbě, že jste zapomněli zregulovat klimatizaci, aby na okně při příchodu z práce nevisely rampouchy?
Není nic jednoduššího, než se mrknout do aplikace iHC (iNELS Home Control) a začít iNELSovat. Jediným dotykem v smart phonu či tabletu napravíte všechny škody způsobné roztržitostí, zapomnětlivostí, ranním spěchem, či nespolupracujícími dětmi, které v minutě odchodu stojí nahé na chodbě a pokouší si nasoukat nožku do ponožky. iNELSování přináší dokonalý přehled o vašem domě, ať jste kdekoliv.

HRN-33 – hlídá vás i vaše spotřebiče
Nebojte se, to není šifra k rozluštění, ani kód k bezpečnostnímu systému domu, abyste ochránili spotřebiče před lupu chtivými týpky. Ne vždy spotřebičům ublíží jen oni. Dokáže to i přepětí ze sítě, které vlivem vysokého napětí takzvaně odpálí vstupní část spotřebiče. iNELS nabízí řešení v podobě hlídacího napěťového relé, které monitoruje napětí v síti a v případě přepětí okamžitě vypíná spotřebiče. Není tedy nutné před odjezdem z domu na delší čas obíhat pokoje a vytahovat
zásuvky ze zdi. Relé HRN-33 eliminuje řešení následných nepříjemných problémů s opravami spotřebičů, či případné dokazování faktů o přepětí poskytovateli energií, nebo pojišťovacímu agentovi tvářícímu se vždy přepjatě.

Vytopení sousedů, voda ve sklepě, nebo v obýváku? To už se vás netýká!
Lidé mají rádi vodu. Chlazenou ve sklenici s citrónem, příjemně osvěžující v bazénu, nebo slanou v moři. Nikdo z nás ale určitě nestojí o vodu vytečenou na podlaze v jakékoli místnosti domu nebo ve sklepě. Ani sousedi v nižších patrech neuvítají s nadšením kapající vodu ze stropu, či prosakující fleky barvící jejich světle zelinkavou zeď do šedohnusna. Tato situace může mít hned několik příčin - prasklý radiátor, potrubí nebo špatnou hadici u pračky. Těmto situacím nelze úplně zabránit, ale můžeme je včas zastavit s minimálními následky nebo jim předejít. Záplavový
detektor se sondou lze díky bateriovému napájení umístit kamkoliv. Následně se instaluje spínací prvek, který může být připojen na GSM bránu.  Ta zašle okamžitou informaci o vytopení. Kombinace spínacího prvku a elektromagnetického ventilu na potrubí vše vyřeší zcela automaticky bez vaší přítomnosti a zásahu. Uzavře se přívod vody do okruhu a po příchodu domů lze situaci vyřešit bez dalších následků. Záplavový detektor není poškozen zásahem vody a lze jej dál používat.

A co děti?
Děti jsou tím nejcennější, co máme, a proto se snažíme co nejvíce eliminovat případné úrazy. A tak stále říkáme „neděj, nechytej, nestrkej, neběhej, ne…, ne… ne…“! Pokud to jde, předcházejme jak příkazům, tak úrazům. Chraňme naše děti! Kritická situace může nastat, když se dítě rozhodne prozkoumat třeba zásuvku. A víme všichni, že ta děti neobyčejně láká. Strčený prstík v zásuvce může být záměr malého objevovatele, ale také nešťastná náhoda třeba při spánku. A na tuto situaci máme také řešení. Spínaní zásuvkových okruhů! Rodič uloží dítě do postýlky, zazpívá požadovanou píseň a odchází tiše z dětského pokoje. V obývacím pokoji se pohodlně usadí na gauč a vypne zásuvkový okruh dětského pokoje. Navíc jediným dotykem udělá pro své spící dítě to nejlepší, co může. Eliminujete působení emg smogu!

Dítě a vypínač

Máte strach, že dítě nějakým špatným způsobem sáhne po vypínači, nedejbože odpadne krytka, nebo ji malý Všudybýlek odmontuje, protože mu dědeček daroval praktický dárek - sadu nářadí? A stane se úraz elektrickým proudem… Řešením jsou buď vypínače ve sběrnicové variantě napájené bezpečným napětím 24V, anebo bezdrátové vypínače, které jsou napájené baterkami. S žádným z nich úraz nastat nemůže, ani když se dítě dotkne kontaktů pod krytkou. Navíc získáte výhodu umístit vypínače doslova kamkoliv. Na dětskou postýlku, na zeď vedle postýlky, na sklo, zrcadlo, plexisklo, na stůl…opravdu kamkoliv! A navíc, vypínač roste s dítětem. Stačí vypínač posunout o 10 centimetrů výš tam, kam dítě dosáhne. 
Bezpečnosti domácnosti stavíme nadevše. iNELSujte a hlídejte svůj dům. Využijte i další iNELSoviny, jako jsou detektory pohybu, čidla otevírání dveří, sondy vlhkosti, nebo chytré kliky. iNELSujte a užívejte si života bezpečně. iNELSujte = bydlete chytře!

 http://www.elkoep.cz

 

 
helukabel