A-Z Elektro

Aktuální číslo v prodeji

az_06_2018_titulPoslední vydávané číslo časopisu přináší novinky a zajímavostí z různých oborů, které se dotýkají každého z nás. Nejobsáhleji je zastoupena společnost Siemens s články navazujícími na trend dnešní doby - velkokapacitní bateriové akumulační systémy.

prolistovat

Dostupné číslo k prolistování

az_05_2018_webVeletržní číslo časopisu je věnováno hlavně nejvýznamnějšímu veletrhu v Česku a přináší ukázky novinek a zajímavostí vystavujících společností. Dále jako vždy se články dotýkají nových témat v elektrotechnice, automatizaci a robotizaci.

prolistovat
ela_logo
ABB představuje výrobky Thomas & Betts
Autor: Administrator
03. Srpen 2015 08:59
PDF Tisk Email

TandBThomas & Betts, jež je od roku 2012 členem ABB Group, se pyšní dlouholetou tradicí ve výrobě konektorů, komponentů pro svazkování, zajištění a uchycení kabelů. Společnost byla založena v roce 1898 dvěma inženýry, Robertem M. Thomasem a Hobartem D. Bettsem, spolužáky z Princetonské univerzity v USA.

Vázací pásky Ty-Rap® s jedinečnými vlastnostmi
Potřebujete-li vytvořit kabelové svazky, sáhněte po prémiových vázacích páskách Ty-Rap® s aretačním zubem, vyrobeným z nemagnetické nerezové oceli uvnitř plastové hlavice. Tento zajišťovací zub se po provlečení těla pásky zařízne. Díky tomu zaručuje nejpevnější a nejtrvanlivější zajištění, jaké můžeme v kategorii těchto výrobků najít. Samozajišťovací pásky Ty-Rap® navíc pojmou až stovky vodičů. Byly patentované již v roce 1958, což jen potvrzuje fakt, že se už tehdy jednalo o průkopnický krok při řešení složitého problému s využitím jednoduché technologie. 
Hladké tělo pásky bez vrubů snižuje počet míst, v nichž by došlo ke koncentraci napětí. Pásky Ty-Rap® jsou pevnější a současně tenčí než klasické pásky s tělem se zářezy. Design hlavice s nízkým výškovým profilem umožňuje podvázání kabelů nebo vodičů i v těsných prostorech. Žebrovaný a tečkovaný povrch zamezuje
sklouznutí kolem a podél vodičového svazku v prostředí s vibracemi a extrémními rázy. Zaoblení hran na hlavici pásky zase zabraňuje, aby ostré hrany poškodily kabely, stejně jako neklouzavé a směrem nahoru zahnuté zakončení umožňuje snadnou manipulaci při utahování.


Původně byl tento typ vázací pásky vyvinutý jako řešení pro svazkování stovek metrů vodičů v civilních dopravních letounech. Nyní ho lze najít prakticky kdekoliv - od motorů závodních vozů až po domácí dílny. Široká nabídka pásek je totiž navržena tak, aby poskytovala řešení jak v těch nejnáročnějších podmínkách, tak
i běžným uživatelům. V současnosti můžete vybírat z několika kombinací vázacích pásek Ty-Rap®: nabízí se v deseti standardních barvách, šesti typických šířkách a několika délkách až do 1143 mm s pevností v tahu až 780 N pro uchycení kabelových svazků do průměru 330 mm. Balení v podobě plastových nádob, krabic nebo sáčků obsahuje 50, 100 nebo 1000 kusů. Vázací pásky Ty-Rap® získaly řadu certifikátů, mezi nimi například UL či Germanischer Lloyd.


Další ze sortimentu vázacích pásek

Dalším typem vázacích pásek je Ty-Fast®. Jedná se o celoplastové vázací pásky z polyamidu 6.6, které neobsahují halogeny ani silikon. Aretační jazýček tvořící součást pásky umožňuje vyvinout nízkou zásuvnou sílu při zachování vysoké blokovací pevnosti. Specialitou jsou pak pásky Twist Tail® s rukou jednoduše ukroutitelným zakončením, kdy není nutné konec pásky odstřihávat kleštěmi. Do sortimentu rovněž patří Ty-Met™ celokovové pásky z nerezové oceli vhodné pro ty nejnáročnější provozy, a dále vázací pásky vyrobené ze suchého zipu, rozebíratelné vázací pásky, pásky určené pro montáž do panelu a v neposlední řadě také pásky s dvojitou hlavicí.

Nástroje pro vázací pásky

Samozřejmostí je celá škála příslušenství a nástrojů pro vázací pásky. Takovým příslušenstvím jsou například utahovací „pistole“, které se vyznačují mimořádnou spolehlivostí a výkonností, vylepšenou ergonomií a pohodlným ovládáním. Díky nastavitelné síle utažení a automatickému odřezávání pásky se ideálně hodí pro instalaci všech druhů plastových vázacích pásek v průmyslových a konstrukčních provozech. „Pistole“ s označením ERG50 a ERG120 jsou v ruční verzi, zatímco ERG50P je pneumatická, čímž předchází svalovému namáhání uživatele. Všechny tyto výrobky byly vyvinuty k pokrytí potřeb trhu, který si žádal robustnější nástroje s delší životností a s co možná nejvyšším počtem funkcí, z nichž některé má ABB patentováno. Utahovací „pistole“ ERG50 za své vlastnosti dokonce získala ocenění Produkt roku 2014 na veletrhu Amper.

Ostatní z rodiny Thomas & Betts

Nyní, řekne-li se Thomas & Betts, představí si mnozí z nás především barevné vázací pásky. Do rodiny výrobků ABB Thomas & Betts však patří i systémy umožňující ochranu a spojování vodičů. Jedná se o pletené rukávy z nehořlavého polyesteru, kabelové žlaby, kontakty v podobě kabelových ok, dutinek a pinů s izolací i bez izolace a teplem smrštitelné trubice Shrink-Kon®, které jsou schopné po smrštění odolávat teplotám až +220°C. Tyto bužírky slouží především k izolaci a ochraně kabelů, například v místech odstranění izolace po zakrimpování kabelové koncovky nebo tam, kde jsou kabely více mechanicky namáhány. K dostání jsou tlustostěnné, středně silné a tenkostěnné trubice. Dragon Tooth® jsou kontakty pro spojování lakovaných vodičů. Při jejich použití odpadá nutnost odstraňovat izolaci vodiče, protože Dragon Tooth® během instalace sám pronikne lakem, čímž šetří montážní čas i náklady.

Thomas & Betts, to jsou praktické a spolehlivé výrobky, které pomáhají zajistit bezpečnost, a tím ochránit lidské zdraví. Jsou všude kolem nás, i když se s nimi v běžné praxi nesetkáváme – slouží při provozu a údržbě domů, kancelářských budov, nemocnic, vlaků, elektráren, strojních nebo výrobních zařízení. Při tom zaručují vynikající výkon po celou dobu svého životního cyklu.

Pro další informace prosím kontaktujte:
ABB s.r.o.:
Lucie Melicharová Jandová, ředitelka marketingové komunikace a PR

tel.: +420 234 322 111 e-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
 
helukabel