A-Z Elektro

Aktuální číslo v prodeji

az_05_2018_webVeletržní číslo časopisu je věnováno hlavně nejvýznamnějšímu veletrhu v Česku a přináší ukázky novinek a zajímavostí vystavujících společností. Dále jako vždy se články dotýkají nových témat v elektrotechnice, automatizaci a robotizaci.

prolistovat

Dostupné číslo k prolistování

az_04_2018_titul_webPrvní předveletržní číslo časopisu přináší pozvánky na významné veletrhy v Česku  i zahraničí a jako vždy ukázky novinek a zajímavostí z elektrotechniky, automatizace a robotizace, ale také ostatních oblastí, které jsou součástí našeho běžného života.

prolistovat

Informovat při vydání nového A-Z ELEKTRO

ela_logo
Banner

Novinky

Doporučujeme návštěvu konference Lasery + optika

 Lasery i optické přístroje jsou součástí stále většího počtu průmyslových aplikací, a to jak v oblasti zpracování kovových, tak i nekovových materiálů. Během následujících 4 let je navíc očekáván 20% roční nárůst využívání laserových zařízení v průmyslové výrobě.

 
Emparro ACCUcontrol udržuje stroje při životě

 U strojů a zařízení není mnoho problémů, které by byly nepříjemnější (a dražší) než neplánovaný výpadek. UPS modul Emparro ACCUcontrol společnosti Murrelektronik, který doplňuje výkonný napájecí systém Emparro, udržuje stroje při životě při výpadku síťového napájení přepnutím na bateriový provoz bez přerušení.

 
Co-act EGP-C první certifikované průmyslové chapadlo pro kolaborativní provoz

 Kolaborativní chapadlo SCHUNK Co-act EGP-C je bezpečné již ze své podstaty. Je certifikováno a schváleno pro kolaborativní provoz německou úrazovou pojišťovnou DGUV.

 
Změna protokolu v mžiku

SOLID67 jsou nové kompaktní I/O moduly společnosti Murrelektronik. Usnadňují instalace v prostoru zařízení a jsou velmi atraktivní pro aplikace se senzory a akčními členy IO-Link. Poskytují hned osm IO-Link portů v bezprostřední blízkosti procesu, dokonale však do systému začleňují také klasické IOs.

 

Facebook

Dial Telecom posílil páteřní internetové sítě do Německa a na Slovensko
11. Březen 2012 17:48
PDF Tisk Email

titulniNově posílená trasa v úseku Mladotice-Rozvadov výrazně navýšila kapacity středoevropské optické infrastruktury; díky odbočným komorám může připojit i nové významné obchodní lokality.

Praha, 24. února 2012 – Dial Telecom, a.s., přední český poskytovatel telekomunikačních služeb, dokončil v těchto dnech další etapu rozšiřování kapacit páteřních tras, a to dobudováním úseku Rozvadov – Mladotice. Nová optická trasa měří 85,5 km a je důležitou součástí páteřní optické sítě propojující západoevropská telekomunikační centra s Prahou. Instalace trasy trvala rekordní dva měsíce a v nákladech nepřesáhla deset milionů korun.

Páteřní síť z Německa dále pokračuje přes území České republiky po vlastní infrastruktuře Dial Telecomu mimo jiné do Bratislavy, kde je síť napojena na páteřní sítě významných operátorů směřujících na východ a jih Evropy. Důvodem budování této významné trasy bylo posílení přenosové kapacity dálkové optické sítě, které byla v tomto úseku téměř zcela vyčerpána.

telecom1

„Posilování páteřních tras od hranic s Německem přes Plzeň, Prahu a Brno až do Bratislavy umožňuje daleko lépe rozvíjet služby založené na optické infrastruktuře v rámci střední Evropy. Dial Telecom je schopen na vlastní optické síti dodávat celou škálu služeb od 2 Mbps do 40 Gbps,“ dodává k významnému posílení trasy Ingrid Ledererová, technická ředitelka Dial Telecom a.s.

Páteřní síť přípravou na nové obchodní lokality

Podél celé trasy z Německa až na Slovensko byly Dial Telecomem připraveny odbočné komory. Ty jsou důležité pro napojení stávajících i budoucích významných obchodních lokalit. Díky tomu je pak možné pro podnikatele a obchodní zóny snadno získat rychlé a kvalitní datové připojení, které jim poskytnou tyto optické sítě.

Kromě datových služeb jsou schopny optické sítě poskytovat hlasové a samozřejmě i vysokorychlostní internetové služby. Nejvíce poptávanými službami jsou datové okruhy mezi pobočkami společností nebo pronájmy korporátní lambdy, tedy vlastní firemní vlnové délky v poskytnutém optickém kabelu, na níž jsou pak přenášena zabezpečená data.

DWDM trasy s nízkými hodnotami útlumu

Dial Telecom instaloval na svých páteřních trasách vysoce kvalitní optická vlákna. Všechny trasy se nyní vyznačují nízkými hodnotami měrného útlumu a minimálními hodnotami koeficientu PMD*, což je velmi důležité pro zajištění kvality vysokorychlostních přenosových systémů DWDM.

telecom2

 
helukabel