A-Z Elektro

Aktuální číslo v prodeji

az_06_2018_titulPoslední vydávané číslo časopisu přináší novinky a zajímavostí z různých oborů, které se dotýkají každého z nás. Nejobsáhleji je zastoupena společnost Siemens s články navazujícími na trend dnešní doby - velkokapacitní bateriové akumulační systémy.

prolistovat

Dostupné číslo k prolistování

az_05_2018_webVeletržní číslo časopisu je věnováno hlavně nejvýznamnějšímu veletrhu v Česku a přináší ukázky novinek a zajímavostí vystavujících společností. Dále jako vždy se články dotýkají nových témat v elektrotechnice, automatizaci a robotizaci.

prolistovat

Informovat při vydání nového A-Z ELEKTRO

ela_logo
Banner

Novinky

Společnost Net.Sitter dokončila náročnou realizaci datového centra

Bývalý atomový kryt byl využit pro nejlepší řešení řízení energie

 
Pro vysoké zatížení i teploty: Speciální vstřikované díly z 50 materiálů iglidur® během několika dnů
Díky aditivním technologiím tzv. 3D tisku se zrychlují a rozšiřují možnosti dodávek individuálních vstřikovaných plastových dílů
 
Siemens nabízí technologie budoucnosti – umělá inteligence a edge computing rozšiřuje nabídku řešení pro digitální podnik

Společnost Siemens rozšiřuje své portfolio řešení pro digitální podnik o nové technologie budoucnosti. Podporuje tak firmy působící ve výrobním a zpracovatelském průmyslu při jejich digitální transformaci.

 
Zločin nespí ani během svátků: Jak efektivně chránit váš domov před vloupáním?
Ačkoli majetkovou kriminalitu se v České republice daří každoročně snižovat a počet vloupání zejména díky lepšímu zabezpečení majetku od roku 2013 klesá, v prosinci, kdy mnoho lidí nechává své domovy prázdné, se počet vloupání do domů a bytů oproti zbytku roku zpravidla zvyšuje.
 

Facebook

Dial Telecom posílil páteřní internetové sítě do Německa a na Slovensko
11. Březen 2012 17:48
PDF Tisk Email

titulniNově posílená trasa v úseku Mladotice-Rozvadov výrazně navýšila kapacity středoevropské optické infrastruktury; díky odbočným komorám může připojit i nové významné obchodní lokality.

Praha, 24. února 2012 – Dial Telecom, a.s., přední český poskytovatel telekomunikačních služeb, dokončil v těchto dnech další etapu rozšiřování kapacit páteřních tras, a to dobudováním úseku Rozvadov – Mladotice. Nová optická trasa měří 85,5 km a je důležitou součástí páteřní optické sítě propojující západoevropská telekomunikační centra s Prahou. Instalace trasy trvala rekordní dva měsíce a v nákladech nepřesáhla deset milionů korun.

Páteřní síť z Německa dále pokračuje přes území České republiky po vlastní infrastruktuře Dial Telecomu mimo jiné do Bratislavy, kde je síť napojena na páteřní sítě významných operátorů směřujících na východ a jih Evropy. Důvodem budování této významné trasy bylo posílení přenosové kapacity dálkové optické sítě, které byla v tomto úseku téměř zcela vyčerpána.

telecom1

„Posilování páteřních tras od hranic s Německem přes Plzeň, Prahu a Brno až do Bratislavy umožňuje daleko lépe rozvíjet služby založené na optické infrastruktuře v rámci střední Evropy. Dial Telecom je schopen na vlastní optické síti dodávat celou škálu služeb od 2 Mbps do 40 Gbps,“ dodává k významnému posílení trasy Ingrid Ledererová, technická ředitelka Dial Telecom a.s.

Páteřní síť přípravou na nové obchodní lokality

Podél celé trasy z Německa až na Slovensko byly Dial Telecomem připraveny odbočné komory. Ty jsou důležité pro napojení stávajících i budoucích významných obchodních lokalit. Díky tomu je pak možné pro podnikatele a obchodní zóny snadno získat rychlé a kvalitní datové připojení, které jim poskytnou tyto optické sítě.

Kromě datových služeb jsou schopny optické sítě poskytovat hlasové a samozřejmě i vysokorychlostní internetové služby. Nejvíce poptávanými službami jsou datové okruhy mezi pobočkami společností nebo pronájmy korporátní lambdy, tedy vlastní firemní vlnové délky v poskytnutém optickém kabelu, na níž jsou pak přenášena zabezpečená data.

DWDM trasy s nízkými hodnotami útlumu

Dial Telecom instaloval na svých páteřních trasách vysoce kvalitní optická vlákna. Všechny trasy se nyní vyznačují nízkými hodnotami měrného útlumu a minimálními hodnotami koeficientu PMD*, což je velmi důležité pro zajištění kvality vysokorychlostních přenosových systémů DWDM.

telecom2

 
helukabel