A-Z Elektro

Aktuální číslo v prodeji

az_06_2018_titulPoslední vydávané číslo časopisu přináší novinky a zajímavostí z různých oborů, které se dotýkají každého z nás. Nejobsáhleji je zastoupena společnost Siemens s články navazujícími na trend dnešní doby - velkokapacitní bateriové akumulační systémy.

prolistovat

Dostupné číslo k prolistování

az_05_2018_webVeletržní číslo časopisu je věnováno hlavně nejvýznamnějšímu veletrhu v Česku a přináší ukázky novinek a zajímavostí vystavujících společností. Dále jako vždy se články dotýkají nových témat v elektrotechnice, automatizaci a robotizaci.

prolistovat

Informovat při vydání nového A-Z ELEKTRO

ela_logo
Banner

Novinky

Společnost Net.Sitter dokončila náročnou realizaci datového centra

Bývalý atomový kryt byl využit pro nejlepší řešení řízení energie

 
Pro vysoké zatížení i teploty: Speciální vstřikované díly z 50 materiálů iglidur® během několika dnů
Díky aditivním technologiím tzv. 3D tisku se zrychlují a rozšiřují možnosti dodávek individuálních vstřikovaných plastových dílů
 
Siemens nabízí technologie budoucnosti – umělá inteligence a edge computing rozšiřuje nabídku řešení pro digitální podnik

Společnost Siemens rozšiřuje své portfolio řešení pro digitální podnik o nové technologie budoucnosti. Podporuje tak firmy působící ve výrobním a zpracovatelském průmyslu při jejich digitální transformaci.

 
Zločin nespí ani během svátků: Jak efektivně chránit váš domov před vloupáním?
Ačkoli majetkovou kriminalitu se v České republice daří každoročně snižovat a počet vloupání zejména díky lepšímu zabezpečení majetku od roku 2013 klesá, v prosinci, kdy mnoho lidí nechává své domovy prázdné, se počet vloupání do domů a bytů oproti zbytku roku zpravidla zvyšuje.
 

Facebook

Pražské veletrhy elektrotechniky nabídnou odbornost i zábavu
09. Březen 2012 01:00
PDF Tisk Email

IMG_0367tDruhý ročník mezinárodního veletrhu FOR ELECTRON a jeho souběžných veletrhů FOR ENERGO – 1. mezinárodní veletrh výroby a rozvodu elektrické energie a FOR AUTOMATION – 1. mezinárodní veletrh automatizační, regulační a měřicí techniky, je za dveřmi. Toto setkání odborníků z oborů elektroniky, elektrotechniky a energetiky se bude konat ve dnech 13.–16. 3. 2012 v PVA EXPO PRAHA. Společnosti z těchto oborů tak opět představí své novinky a trendy.

 

Záštitu nad veletrhy převzaly Ministerstvo průmyslu a obchodu, Hospodářská komora České republiky, předsedkyně Poslanecké sněmovny Parlamentu České republiky, Elektrotechnický svaz český, ČVUT, ČAT, VUT Brno a řada dalších.

Souběh s veletrhy FOR INDUSTRY a FOR LOGISTIC

K pozitivním novinkám patří souběh veletrhů FOR ELECTRON, FOR ENERGO a FOR AUTOMATION s veletrhy FOR INDUSTRY – 11. mezinárodní veletrh strojírenských technologií a FOR LOGISTIC – 3. mezinárodní veletrh dopravy, logistiky, skladování a manipulace. I při spojení zůstává veletrhům samostatnost v rámci jejich umístění ve výstavních halách i realizace mediální kampaně, která tak nabyla dvojnásobně na síle. Všichni vystavovatelé navíc získají širší skupinu návštěvníků a potencionálních zákazníků.

Doprovodný program

Během celého veletrhu budou probíhat přednášky, konference a semináře na aktuální témata, která jsou připravována ve spolupráci s předními odborníky a významnými organizacemi jednotlivých oborů. Stěžejním tématem pro letošní ročník bude e-mobilita v dopravě. Dílčími tématy budou e-mobilita a její rozvoj (Lithium – vzduchová baterie, nová technologie pro elektromobilitu a skladování elektřiny nebo první zkušenosti z projektu Praha elektromobilní a potenciál jeho dalšího rozvoje). Dojde i na využití potenciálu e-mobility (jako světový unikát se představí autobus s trihybridním pohonem, ale také koncepty elektromobilů) a jako bonus zážitky ze 4000 km dlouhého závodu elektromobilů WAWE 2011.

Společnost Sdělovací technika bude pořádat přednášky na téma: Český elektrotechnický a elektronický průmysl (aktuální informace o jednom z nejvýznamnějších odvětví české ekonomiky, jeho transformaci, úspěšných projektech, zahraničních investicích a aktivitách designových, vývojových a testovacích center) a Moderní elektronické součástky (trendy a novinky v oblasti elektronických konstrukčních prvků a jejich aplikací).
Konferenci na téma Off-Grid v ČR 2012 – ostrovní systémy v ČR uspořádá společnost B.I.D. services. Konference se pokusí nastínit vývoj tohoto odvětví v několika příštích letech, ukáže možnosti současných technologií a seznámí účastníky s případovými studiemi ostrovních režimů použitých v domácnostech i průmyslových areálech.
Nebudou chybět ani soutěže a doprovodné akce. Pro návštěvníky bude před vstupní halou I připravena testovací dráha elektromobilů a dalších elektro prostředků společností PRE, ČEZ a E.ON. Elektrokola si budou moci návštěvníci vyzkoušet v hale č. 1. Pro ty, kteří mají soutěživého ducha, pak bude připravena anketní otázka, po jejímž zodpovězení mohou vyhrát zajímavé ceny. Tuto soutěž najdou zájemci na informacích ve vstupní hale I.

IMG_0367

ZAREGISTRUJTE SE A ZÍSKEJTE VSTUPENKU ZA ZVÝHODNĚNÝCH PODMÍNEK

Každý návštěvník, který se zaregistruje na stránkách veletrhů FOR ELECTRON, FOR ENERGO či FOR AUTOMATION, může získat vstupenku za zvýhodněných podmínek.

KTERÉ FIRMY NA VELETRHU MIMO JINÉ NAJDETE

Na veletrh jsou přihlášeny společnosti jako ABB s.r.o., ČEZ a.s., DCK Holoubkov Bohemia a.s., E.ON Česká republika, s.r.o., Helukabel CZ s.r.o., Rittal Czech, s.r.o., GHV Trading spol. s r.o., FRONIUS Česká republika s.r.o., Hensel s.r.o., HEIRU CZ s.r.o., Infrasensor s.r.o., KOPOS KOLÍN a.s., LAPP KABEL s.r.o., TECON s.r.o., Turck, s.r.o., Pražská energetika a.s., ELEMAN spol. s r.o., ROAD ENERGY (CZECH) s.r.o., Elsaco –  Ing. Jindřich Franc, EuroSystems a.s. a mnoho dalších.

Více informací naleznete na www.electroncz.cz, www.forenergo.cz, www.forautomation.cz.

ABF, a.s.
Mimoňská 645
190 00 Praha
Tel.: +420 225 291 136
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 
helukabel