A-Z Elektro

Aktuální číslo v prodeji

az_06_2018_titulPoslední vydávané číslo časopisu přináší novinky a zajímavostí z různých oborů, které se dotýkají každého z nás. Nejobsáhleji je zastoupena společnost Siemens s články navazujícími na trend dnešní doby - velkokapacitní bateriové akumulační systémy.

prolistovat

Dostupné číslo k prolistování

az_05_2018_webVeletržní číslo časopisu je věnováno hlavně nejvýznamnějšímu veletrhu v Česku a přináší ukázky novinek a zajímavostí vystavujících společností. Dále jako vždy se články dotýkají nových témat v elektrotechnice, automatizaci a robotizaci.

prolistovat

Informovat při vydání nového A-Z ELEKTRO

ela_logo
Banner

Novinky

Společnost Net.Sitter dokončila náročnou realizaci datového centra

Bývalý atomový kryt byl využit pro nejlepší řešení řízení energie

 
Pro vysoké zatížení i teploty: Speciální vstřikované díly z 50 materiálů iglidur® během několika dnů
Díky aditivním technologiím tzv. 3D tisku se zrychlují a rozšiřují možnosti dodávek individuálních vstřikovaných plastových dílů
 
Siemens nabízí technologie budoucnosti – umělá inteligence a edge computing rozšiřuje nabídku řešení pro digitální podnik

Společnost Siemens rozšiřuje své portfolio řešení pro digitální podnik o nové technologie budoucnosti. Podporuje tak firmy působící ve výrobním a zpracovatelském průmyslu při jejich digitální transformaci.

 
Zločin nespí ani během svátků: Jak efektivně chránit váš domov před vloupáním?
Ačkoli majetkovou kriminalitu se v České republice daří každoročně snižovat a počet vloupání zejména díky lepšímu zabezpečení majetku od roku 2013 klesá, v prosinci, kdy mnoho lidí nechává své domovy prázdné, se počet vloupání do domů a bytů oproti zbytku roku zpravidla zvyšuje.
 

Facebook

Conergy nabízí nový záruční servis od výměny modulů po přenosnou záruku
01. Březen 2012 01:00
PDF Tisk Email

201109_cgy_brand_blu_004_titleOd počátku února 2012 Conergy nabízí na své moduly PowerPlus jedinečnou záruku PremiumPlus. Kromě produktové záruky, která je prodloužena z deseti na dvanáct let a lineární výkonové garanci obsahuje také nové, více zákaznicky orientované záruční podmínky.

 

V případě reklamace podmínky PremiumPlus zaručují, že do definované výše bude Conergy hradit náklady spojené s reklamací, tedy s kontrolou a vlastní výměnou. Podmínky také zaručují, že v období záruky Conergy nahradí vadný modul modulem stejného typu, bude akceptovat expertní posudky a umožní přenos záručních podmínek na třetí stranu.

„Naším cílem je poskytnou našim zákazníkům balíček, který je zbaví jakýchkoliv starostí“, říká Martin Bambach, projektový manažer Conergy pro novou záruku PremiumPlus. „Výjimečná kvalita a zpracování našich modulů znamená pro zákazníka jistotu. S pouze 0,0045 % reklamací patří naše moduly PowerPlus mezi nejkvalitnější produkty dostupné na trhu. Ve spojení se v současnosti nejlepšími záručními podmínkami je tak zákazník chráněný ze dvou stran. Toto je v současnosti naprosto unikátní“.

Zaručená ochrana: PremiumPlus nabízí přidanou hodnotu

201109_cgy_brand_blu_022sVětšina obvyklých záručních podmínek v sektoru fotovoltaiky stanovuje, že v případě reklamace vlastník modulů hradí veškeré náklady spojené s jejich výměnou. V nejhorších případech tak je nucen hradit nejen jejich dopravu například do Číny a zpět ale také vlastní montáž a demontáž. Tedy náklady, které mohou lehce přesáhnout vlastní hodnotu reklamovaného materiálu a které většinou majitel nezíská zpět.
Toto není případ záručních podmínek PremiumPlus od Conergy, které říkají, že Conergy uhradí do stanovené výše nejen náklady na inspekci, ale také náklady spojené s výměnou tedy dopravu, demontáž a zpětnou montáž. Navíc se Conergy také, v případě nejasných případů, zavazuje k úhradě případných nezávislých expertních posudků.

Další zvláštností nových podmínek je závazek, že v záruční době bude modul opraven anebo nahrazen modulem shodného typu. Conergy principiálně odmítá nezákaznický postup, kdy je nahrazena jen aktuální či zbytková hodnota modulu. U Conergy zákazník dostane jako náhradu přesně to, co si původně koupil – ve stejné kvalitě, výkonu, vzhledu a dalších specifikacích. Projektový manažer Martin Bambach dále komentuje: „Když majitel sportovního vozu reklamuje závadu, nenechá se určitě odbýt malým hatchbackem jako náhradou s tím, že z místa A do B jej doveze také. Stejně je to i u solárních elektráren.“

Dříve byly také záruční podmínky obecně nepřenosné anebo přenosné s výraznými omezeními. „V minulosti, pokud například někdo prodával dům s fotovoltaickým systémem na střeše, často to znamenalo ztrátu záruky a díky tomu podstatné snížení hodnoty,“ pokračuje Martin Bambach. „Záruka Conergy PremiumPlus je stoprocentně přenosná na nového majitele.“

Záruka nekomplikovanosti a srozumitelnosti

Znění záručních podmínek je sestaveno s důrazem na jejich srozumitelnost. To co bývalo uzavřenou knihou se stává jasným pro instalační firmu i majitele elektrárny – záruční podmínky bez KDYŽ a ALE. Záruky platí pro registrované moduly Conergy PowerPlus nejen v Německu ale také v mnoha dalších evropských a asijských zemích, kde Conergy prodává své výrobky.
Vše co zákazník – anebo instalační firma jako jeho zástupce – musí udělat, je registrovat systém Conergy do 30 dnů po uvedení do provozu. V případě reklamace se na Conergy obrátí s registračním číslem. Takovouto registrací koncového zákazníka Conergy zajišťuje rychlý, nekomplikovaný a hladký průběh vyřízení reklamací a zároveň společnosti poskytuje přehled o tom kdo a kde postavil elektrárnu, jaký je na ní použit typ modulů v jaké výkonové třídě. Toto šetří vše šetří velké množství času, starostí, nákladů a minimalizuje nároky na vyřízení reklamace.

Vylepšená produktová a výkonová záruka plus vyšší výkonové třídy

V souvislosti se zaváděním nových záručních podmínek Conergy PowerPlus je také prodloužená záruka na produkt z dosavadních 10 na 12 let. Také stupňovitá výkonová garance je nyní nahrazena garancí lineární nadobu 25let. Ta zaručuje, že výkon solárních modulů nepoklesne v prvním roce o více než 3,5 % a od druhého po dvacátý pátý rok meziroční pokles výkonu nebude větší než 0,6 %. To znamená, že na konci 25. roku bude mít modul výkon minimálně 82 % nominálního výkonu.

Navýšeny jsou nově výkonnostní třídy modulů. V současnosti jsou tak dostupné monokrystalické moduly Conergy Powerplus ve čtyřech výkonových třídách o výkonu až 260 W, v případě polykrystalických pak do výkonu 250 W.

Conergy Česká republika, s.r.o.
Competence Centre East Europe
City Empiria | Na Strži 65 | 140 00 Praha 4

Tel: +420 261 141 229
Mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript

 
helukabel