A-Z Elektro

Aktuální číslo v prodeji

az_elektro_01_2018První číslo časopisu představuje zajímavé novinky a technologické trendy z letošního veletrhu CES v Las Vegas.

Dostupné číslo k prolistování

AZ_elektro_6_2017_webPoslední vydávané číslo časopisu Vám, tak jako předcházející čísla přináší pohled na technické novinky a technologické trendy jak je vidí přední firmy v elektrotechnice, automatizaci a robotice.

prolistovat

Informovat při vydání nového A-Z ELEKTRO

ela_logo
Banner

Novinky

Robot, který nepotřebuje programátora

Aby roboty uměly plnit úkoly autonomně, ne jen striktně automaticky, je snem každého výrobce menších šarží a těch, kteří musejí vyrábět mnoho různých variant téhož produktu.

 
Murrelektronik na veletrhu AMPER představí opět novinky

 Jako jeden z předních výrobců moderní a inovativní automatizační techniky je společnost   Murrelektronik i v tomto roce zastoupena v Brně na veletrhu AMPER 2018.

 
Chytrá zásuvka od AirLive pohlídá spotřebu energie

Na konci listopadu začal AirLive dodávat na český a slovenský trh zařízení Smart Plug SP-101, což je zásuvka s možností bezdrátového spínání spotřebičů a monitoringem spotřeby elektrické energie.

 
Nová Siemens stanice vzdáleného ovládání rozšiřuje možnosti řízení aplikací na dálku

Nová stanice vzdáleného ovládání společnosti Siemens Simatic RTU3010C (Remote Terminal Unit) a nově přidané funkce k Simatic RTU3030C rozšiřují možnosti jejich využití v oblasti telecontrol aplikací, které vyžadují dálkové ovládání a monitorování.

 

Facebook

Banner
Banner
ABB dodavatelem zakázky v rekordní výši pro elektrárnu Kladno
Autor: ABB s.r.o.
16. Srpen 2011 06:51
PDF Tisk Email

elektrarna_kladno_3Společnost ABB Česká republika oznámila podepsání dohody o zajištění kompletní dodávky elektro zařízení EBoP (Electrical Balance of Plant) pro nový blok K7 elektrárny Alpiq Generation (CZ) s.r.o. Celková hodnota zakázky je cca 470 mil. Kč.

Jedná se tedy o jeden z největších kontraktů, jaký společnost ABB za posledních deset let na českém trhu realizovala. V jeho rámci bude rozšířena stávající elektrárna 2 × 130 MW, kterou v roce 1999 rovněž postavila společnost ABB.

elektrarna_kladno_1

Kompletní dodávka společnosti ABB pro nový blok zahrnuje úpravy a dodávky elektrického zařízení, které zajistí vlastní chod a řízení elektrárny a umožní přenést vyrobenou elektřinu z elektrárny do distribuční sítě. Zařízení ABB je jedinečné ve své spolehlivosti, kvalitě a účinnosti, čímž významně přispívá k celkové spolehlivosti dodávek elektrické energie a tepla. Kromě rozvoden VVN, VN a NN, transformátorů, vodičů a vypínačů zahrnuje dodávka také veškeré projekční práce a související služby na stavbě. „Tato dodávka na klíč obsahuje vše, co jsme schopni jako společnost ABB v oblasti elektro vyprojektovat, dodat a uvést do provozu,“ uvedla Lucie Jandová, ředitelka PR a marketingové komunikace ABB, a dodala: „Jsme potěšeni svým úspěchem v dodávce pro společnost Alpiq Generation (CZ) s.r.o. Hlavní důvod svého úspěchu v tvrdém konkurenčním prostředí vidíme především v moderním technickém řešení a konkurenceschopných cenách, ale i v dlouhodobé spolupráci a výborné znalosti prostředí elektrárny.“

elektrarna_kladno_2

Stávající uhelný blok této kladenské elektrárny, který patří k nejstarším ze své generace v České republice, byl uveden do provozu v druhé polovině sedmdesátých let. V průběhu příštích několika let bude nahrazen blokem novým, uvedení do komerčního provozu je naplánováno na rok 2014. Nový blok zvýší elektrický výkon kladenského závodu zhruba o 20 % na 510 MWe. Díky tomu bude elektrárna schopna dodávat více elektřiny a zároveň zajistit stabilní a dlouhodobé dodávky tepla pro město Kladno.

ABB s.r.o.
Sokolovská 84-86
186 00 Praha 8

Telefon: +420 234 322 111
Fax: +420 234 322 113
www.abb.cz

 
helukabel