A-Z Elektro

Aktuální číslo v prodeji

az_elektro_01_2018První číslo časopisu představuje zajímavé novinky a technologické trendy z letošního veletrhu CES v Las Vegas.

Dostupné číslo k prolistování

AZ_elektro_6_2017_webPoslední vydávané číslo časopisu Vám, tak jako předcházející čísla přináší pohled na technické novinky a technologické trendy jak je vidí přední firmy v elektrotechnice, automatizaci a robotice.

prolistovat

Informovat při vydání nového A-Z ELEKTRO

ela_logo
Banner

Novinky

Robot, který nepotřebuje programátora

Aby roboty uměly plnit úkoly autonomně, ne jen striktně automaticky, je snem každého výrobce menších šarží a těch, kteří musejí vyrábět mnoho různých variant téhož produktu.

 
Murrelektronik na veletrhu AMPER představí opět novinky

 Jako jeden z předních výrobců moderní a inovativní automatizační techniky je společnost   Murrelektronik i v tomto roce zastoupena v Brně na veletrhu AMPER 2018.

 
Chytrá zásuvka od AirLive pohlídá spotřebu energie

Na konci listopadu začal AirLive dodávat na český a slovenský trh zařízení Smart Plug SP-101, což je zásuvka s možností bezdrátového spínání spotřebičů a monitoringem spotřeby elektrické energie.

 
Nová Siemens stanice vzdáleného ovládání rozšiřuje možnosti řízení aplikací na dálku

Nová stanice vzdáleného ovládání společnosti Siemens Simatic RTU3010C (Remote Terminal Unit) a nově přidané funkce k Simatic RTU3030C rozšiřují možnosti jejich využití v oblasti telecontrol aplikací, které vyžadují dálkové ovládání a monitorování.

 

Facebook

Banner
Banner
Inteligentní elektroinstalace pro domácí pohodlí
Autor: ELKO EP, s.r.o.
16. Srpen 2011 06:41
PDF Tisk Email

elko_ep_1Vlastní dům je radost, ale také spousta práce. Večer pozhasínat všechna světla, před odchodem do práce zkontrolovat zda jsou zavřená okna, při příchodu z práce zatopit v celém domě, to se jeden celkem naběhá. Pohodlné bydlení je přitom nadosah, stačí si pořídit inteligentní elektroinstalaci, ta se o dům postará za vás.

Proč si bydlení v domě neulehčit, když je to tak snadné? Můžete mít přehled o celém domě a přitom neopustit pohodlí svého gauče v obývacím pokoji. Teprve díky inteligentním systémům iNELS nebo iNELS Multimedia budete skutečným pánem svého domu.

Váš dům vás má rád

Systém inteligentní elektroinstalace iNELS řídí provoz domu od regulace vytápění a klimatizace, ovládání osvětlení, rolet a žaluzií, zapínání a vypínání domácích spotřebičů, až po zabezpečení domu a ochranu majetku. Dokáže rozpoznat změny funkcí systému oproti požadovanému stavu a včas o těchto změnách informovat přes mobilní telefon, PDA nebo internet.

S iNELSem bude váš dům opravdu chytrý, takže už bude vědět, jaké světlo máte při sledování filmů nejraději a jakou teplotu nastavit v obývacím pokoji a jakou v ložnici. Když se venku začne schylovat k dešti, rovnou zatáhne žaluzie. Šetří energii tam, kde ji není aktuálně potřeba, takže když jste v práci, vypíná celé okruhy s domácími spotřebiči.

… a bude vás bavit

elko_ep_2

Nadstavbou ke zmiňovanému inteligentnímu systému je iNELS Multimedia, jehož hlavním úkolem je maximálně zpřístupnit zábavu pomocí multimédií. Celý dům pak můžete ovládat přes televizní obrazovku. Systém funguje i samo¬statně jako domácí multimediální server, například s rozšířením o kamerový systém.

Jeho základem je iMM Client, stanice běžící na operačním systému Linux, připojená do vnitřní sítě s grafickým výstupem do televi¬ze. Celý koncept je navržen pro full HD kvalitu obrazu, avšak HD televize není podmínkou. Všechna data (fotky, hudba z CD, filmy z DVD či Blue Ray) jsou nasdílená v centrálním Úložišti, kam je lze nahrát přes USB, PC či notebook. Veškeré Audio a Videozóny pak využívají právě toto Úložiště.

iMM nabízí dokonalý přehled o celém domě. „Vidíte, na jaký pořad se dívají děti, a těm nejmenším pustíte pohádku do pokoje z televize v obýváku. Upravíte jim teplotu v pokoji a jedním klikem vypnete světla, která děti zapomněly zhasnout. Oblíbený film, který zrovna nemáte možnost sledovat, si zakliknete k nahrávání a podíváte se na něj později,“ popisuje nadčasovost systému Alena Janotová ze společnosti ELKO EP.

elko_ep_3

Jak jej pořídit?

Systém iNELS Multimedia uvedla společnost ELKO EP na trh koncem loňského roku a letos získal čestné uznání poroty Grand Prix jako nejinovativnější výrobek na veletrhu Electron.

Pro instalaci inteligentních systémů je Vám společnost ELKO EP plně k dispozici, a to díky systémovým partnerům v každém kraji. Nejprve je ale nutné chytrou elektroinstalaci správně naprojektovat, i pro tyto případy nabízí ELKO EP profesionální pomoc.

O tom, co od svého vysněného domu očekáváte, je dobré uvažovat již při jeho plánování, nejlépe v okamžiku, kdy přemýšlíte o kompletních rozvodech elektroinstalace. Samotná realizace přichází na řadu, až když je hotova hrubá stavba. Plnou krásu a funkčnost inteligentního bydlení ale oceníte až v momentě, kdy si celý dům zabydlíte.

ELKO EP, s.r.o.
Palackého 493
769 01 Holešov – Všetuly

Tel.: +420 573 514 211
Fax: +420 573 514 227
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.elkoep.cz

 
helukabel