A-Z Elektro

Aktuální číslo v prodeji

az_06_2018_titulPoslední vydávané číslo časopisu přináší novinky a zajímavostí z různých oborů, které se dotýkají každého z nás. Nejobsáhleji je zastoupena společnost Siemens s články navazujícími na trend dnešní doby - velkokapacitní bateriové akumulační systémy.

prolistovat

Dostupné číslo k prolistování

az_05_2018_webVeletržní číslo časopisu je věnováno hlavně nejvýznamnějšímu veletrhu v Česku a přináší ukázky novinek a zajímavostí vystavujících společností. Dále jako vždy se články dotýkají nových témat v elektrotechnice, automatizaci a robotizaci.

prolistovat

Informovat při vydání nového A-Z ELEKTRO

ela_logo
Banner

Novinky

Společnost Net.Sitter dokončila náročnou realizaci datového centra

Bývalý atomový kryt byl využit pro nejlepší řešení řízení energie

 
Pro vysoké zatížení i teploty: Speciální vstřikované díly z 50 materiálů iglidur® během několika dnů
Díky aditivním technologiím tzv. 3D tisku se zrychlují a rozšiřují možnosti dodávek individuálních vstřikovaných plastových dílů
 
Siemens nabízí technologie budoucnosti – umělá inteligence a edge computing rozšiřuje nabídku řešení pro digitální podnik

Společnost Siemens rozšiřuje své portfolio řešení pro digitální podnik o nové technologie budoucnosti. Podporuje tak firmy působící ve výrobním a zpracovatelském průmyslu při jejich digitální transformaci.

 
Zločin nespí ani během svátků: Jak efektivně chránit váš domov před vloupáním?
Ačkoli majetkovou kriminalitu se v České republice daří každoročně snižovat a počet vloupání zejména díky lepšímu zabezpečení majetku od roku 2013 klesá, v prosinci, kdy mnoho lidí nechává své domovy prázdné, se počet vloupání do domů a bytů oproti zbytku roku zpravidla zvyšuje.
 

Facebook

Inteligentní elektroinstalace pro domácí pohodlí
Autor: ELKO EP, s.r.o.
16. Srpen 2011 06:41
PDF Tisk Email

elko_ep_1Vlastní dům je radost, ale také spousta práce. Večer pozhasínat všechna světla, před odchodem do práce zkontrolovat zda jsou zavřená okna, při příchodu z práce zatopit v celém domě, to se jeden celkem naběhá. Pohodlné bydlení je přitom nadosah, stačí si pořídit inteligentní elektroinstalaci, ta se o dům postará za vás.

Proč si bydlení v domě neulehčit, když je to tak snadné? Můžete mít přehled o celém domě a přitom neopustit pohodlí svého gauče v obývacím pokoji. Teprve díky inteligentním systémům iNELS nebo iNELS Multimedia budete skutečným pánem svého domu.

Váš dům vás má rád

Systém inteligentní elektroinstalace iNELS řídí provoz domu od regulace vytápění a klimatizace, ovládání osvětlení, rolet a žaluzií, zapínání a vypínání domácích spotřebičů, až po zabezpečení domu a ochranu majetku. Dokáže rozpoznat změny funkcí systému oproti požadovanému stavu a včas o těchto změnách informovat přes mobilní telefon, PDA nebo internet.

S iNELSem bude váš dům opravdu chytrý, takže už bude vědět, jaké světlo máte při sledování filmů nejraději a jakou teplotu nastavit v obývacím pokoji a jakou v ložnici. Když se venku začne schylovat k dešti, rovnou zatáhne žaluzie. Šetří energii tam, kde ji není aktuálně potřeba, takže když jste v práci, vypíná celé okruhy s domácími spotřebiči.

… a bude vás bavit

elko_ep_2

Nadstavbou ke zmiňovanému inteligentnímu systému je iNELS Multimedia, jehož hlavním úkolem je maximálně zpřístupnit zábavu pomocí multimédií. Celý dům pak můžete ovládat přes televizní obrazovku. Systém funguje i samo¬statně jako domácí multimediální server, například s rozšířením o kamerový systém.

Jeho základem je iMM Client, stanice běžící na operačním systému Linux, připojená do vnitřní sítě s grafickým výstupem do televi¬ze. Celý koncept je navržen pro full HD kvalitu obrazu, avšak HD televize není podmínkou. Všechna data (fotky, hudba z CD, filmy z DVD či Blue Ray) jsou nasdílená v centrálním Úložišti, kam je lze nahrát přes USB, PC či notebook. Veškeré Audio a Videozóny pak využívají právě toto Úložiště.

iMM nabízí dokonalý přehled o celém domě. „Vidíte, na jaký pořad se dívají děti, a těm nejmenším pustíte pohádku do pokoje z televize v obýváku. Upravíte jim teplotu v pokoji a jedním klikem vypnete světla, která děti zapomněly zhasnout. Oblíbený film, který zrovna nemáte možnost sledovat, si zakliknete k nahrávání a podíváte se na něj později,“ popisuje nadčasovost systému Alena Janotová ze společnosti ELKO EP.

elko_ep_3

Jak jej pořídit?

Systém iNELS Multimedia uvedla společnost ELKO EP na trh koncem loňského roku a letos získal čestné uznání poroty Grand Prix jako nejinovativnější výrobek na veletrhu Electron.

Pro instalaci inteligentních systémů je Vám společnost ELKO EP plně k dispozici, a to díky systémovým partnerům v každém kraji. Nejprve je ale nutné chytrou elektroinstalaci správně naprojektovat, i pro tyto případy nabízí ELKO EP profesionální pomoc.

O tom, co od svého vysněného domu očekáváte, je dobré uvažovat již při jeho plánování, nejlépe v okamžiku, kdy přemýšlíte o kompletních rozvodech elektroinstalace. Samotná realizace přichází na řadu, až když je hotova hrubá stavba. Plnou krásu a funkčnost inteligentního bydlení ale oceníte až v momentě, kdy si celý dům zabydlíte.

ELKO EP, s.r.o.
Palackého 493
769 01 Holešov – Všetuly

Tel.: +420 573 514 211
Fax: +420 573 514 227
E-mail: Tato emailová adresa je chráněna před spamboty, abyste ji viděli, povolte JavaScript
www.elkoep.cz

 
helukabel