A-Z Elektro

Aktuální číslo v prodeji

az_elektro_052017_webVydávané číslo časopisu Vás, prostřednictvím vystavujících společností zve na MSV 2017 V Brně a na veletrh INTERTOOL 2018 ve Vídni.

Dostupné číslo k prolistování

az_elektro_04_2017_titul_webLetní  vydání odborného dvouměsíčníku A-Z ELEKTRO je již v distribuci a opět přináší desítky stran novinek a trendů v elektrotechnice, elektronice, softwaru, automatizaci a dalších příbuzných oborech ...
prolistovat

Informovat při vydání nového A-Z ELEKTRO

ela_logo
Banner

Novinky

Výrazně vyšší výkon za stejnou dobu

Hlavním zájmem společností z oblasti mobilních pracovních strojů je zkrácení časů ve výrobě. Je třeba zvýšit výstup, vyrobit více strojů za stejnou dobu.

 
Rozvoj podniků: výhody ukládání elektrické energie a energetická účinnost

Richard Molloy, Head of Energy Storage ve společnosti Eaton z Velká Británie v posledním článku uvedl  "V minulých letech se trh s energiemi rozvíjel exponenciálně. Velkého pokroku bylo dosaženo ve způsobu zajišťování zdrojů a dodávek elektrické energie až po využívání a sledování spotřeby elektrické energie.

 
Dohled, přehled, zábava – kdekoliv AirLive SmartCube

Když potřebujete IP kameru s možností kontroly prostřednictvím chytrého telefonu, nemusíte ani hledat. Jednoduše rovnou sáhněte po AirLive SmartCube SC-300W. AirLive SmartCube SC-300W je IP kamera, která patří do rodiny SmartLife rodinných produktů a společně s kity  AirLive SmartLife IoT si s její pomocí vytvoříte bezpečný a automatizovaný dům.

 
Přehlídka trendů v automatizaci

Téměř pět stovek zákazníků si nenechalo ujít červnové Technology Days v Pardubicích, na kterých přední firmy v oboru prakticky prezentovaly ta nejmodernější řešení průmyslové automatizace. Ať už se jednalo o čtyřosé a šestiosé roboty, průmyslové PC a řídicí systémy nebo 2D a 3D kamery, každý zájemce si během těchto pěti dní přišel na své

 

Facebook

Fotovoltaika - nekonečné čekání na prolomení stop stavu
06. Červen 2011 09:50
PDF Tisk Email

fotovoltaika_titl

Česká republika se stále legislativně úporně brání rozvoji fotovoltaického průmyslu. Fotovoltaika přitom, bez nadsázky, může být energetickou záchranou budoucnosti celé planety.

Technologický rozvoj tohoto odvětví jde neustále kupředu: zvyšuje se výkon fotovoltaických článků, vyvíjí se nový typ článku s využitím nanotechnologie, pokračuje vývoj solárních akumulátorů pro akumulaci energie atd.

Od února 2010 platí nepřetržitě stop stav na připojování nových elektráren k přenosové síti, a to i přesto, že se zůstává už jen poslední důvod tohoto stavu – hrozba přetížení a kolapsu přenosové soustavy. Tato hrozba je velmi diskutabilní a určitě se netýká malých střešních systémů do 30 kWp instalovaných na střechách objektů. Tyto malé fotovoltaické systémy jsou naopak prvkem, který přispívá k stabilitě sítě, protože se elektřina spotřebovává hlavně v místě výroby.

Výkupní ceny a zelené bonusy pro výrobu elektřiny využitím slunečního záření pro rok 2011:

1/ Výkupní ceny

Do 30 kWp: 7,50 Kč / kWh
Nad 30 kWp do 100 kWp: 5,90 Kč / kWh
Nad 100 kWp: 5,50 Kč / kWh

2/ Zelený bonus   
Do 30 kWp: 6,50 Kč / kWh
Nad 30 kWp do 100 kWp: 4,90 Kč / kWh
Nad 100 kWp: 4,50 Kč / kWh

slunecni_elektrarna

Přestože proti roku 2010 došlo k prudkému poklesu výkupních cen (pro výkup do 30 kWp o 38,8 % ), bude investice do střešní elektrárny s výkonem do 30 kWp velmi zajímavá. Podle našich výpočtů se bude návratnost vložených prostředků do takové malé fotovoltaické elektrárny v roce 2011 pohybovat mezi 11 a 12 roky ve vazbě na další očekávané zlevnění technologie a vývoj článků s vyšší účinností.

Společnost LIGLASS, a.s. je schopna okamžitě po prolomení stop stavu nabídnout výstavbu FVE na klíč za velmi dobrou cenu vzhledem k instalované technologii. Již nyní registrujeme kolem 100 zájemců, kteří mají vážný zájem o realizaci FVE. A zájem rozhodně neklesá, právě naopak. Každý týden zpracováváme poptávku na realizaci střešního fotovoltaického systému pro rodinný dům průměrně od osmi nových potencionálních klientů. Vítáme a podporujeme tento zájem, protože cílem každého správně uvažujícího hospodáře by mělo být, kromě střednědobého zhodnocení vložených prostředků, také dosažení energetické nezávislosti jím vlastněného objektu.

 
helukabel