A-Z Elektro

Aktuální číslo v prodeji

az_03_2018_webJarní číslo časopisu přináší novinky z různých oblastí elektrotechniky, telekomunikačních zařízení, automatizace a robotizace.

prolistovat

Dostupné číslo k prolistování

az_02_2018_webDruhé číslo časopisu se věnuje ve velké míře automatizaci a robotizaci.

prolistovat

Informovat při vydání nového A-Z ELEKTRO

ela_logo
Banner

Novinky

Doporučujeme návštěvu konference Lasery + optika

 Lasery i optické přístroje jsou součástí stále většího počtu průmyslových aplikací, a to jak v oblasti zpracování kovových, tak i nekovových materiálů. Během následujících 4 let je navíc očekáván 20% roční nárůst využívání laserových zařízení v průmyslové výrobě.

 
Emparro ACCUcontrol udržuje stroje při životě

 U strojů a zařízení není mnoho problémů, které by byly nepříjemnější (a dražší) než neplánovaný výpadek. UPS modul Emparro ACCUcontrol společnosti Murrelektronik, který doplňuje výkonný napájecí systém Emparro, udržuje stroje při životě při výpadku síťového napájení přepnutím na bateriový provoz bez přerušení.

 
Co-act EGP-C první certifikované průmyslové chapadlo pro kolaborativní provoz

 Kolaborativní chapadlo SCHUNK Co-act EGP-C je bezpečné již ze své podstaty. Je certifikováno a schváleno pro kolaborativní provoz německou úrazovou pojišťovnou DGUV.

 
Změna protokolu v mžiku

SOLID67 jsou nové kompaktní I/O moduly společnosti Murrelektronik. Usnadňují instalace v prostoru zařízení a jsou velmi atraktivní pro aplikace se senzory a akčními členy IO-Link. Poskytují hned osm IO-Link portů v bezprostřední blízkosti procesu, dokonale však do systému začleňují také klasické IOs.

 

Facebook

Přehlídka trendů v automatizaci
Autor: Administrator
26. Červenec 2017 00:00
PDF Tisk Email

staubli_logoTéměř pět stovek zákazníků si nenechalo ujít červnové Technology Days v Pardubicích, na kterých přední firmy v oboru prakticky prezentovaly ta nejmodernější řešení průmyslové automatizace. Ať už se jednalo o čtyřosé a šestiosé roboty, průmyslové PC a řídicí systémy nebo 2D a 3D kamery, každý zájemce si během těchto pěti dní přišel na své

Akce organizovaná společností Stäubli ve spolupráci s dalšími partnery zvučného jména, jako jsou Beckhoff, Pilz nebo SCHUNK, nalezla útočiště v prostorách Univerzity Pardubice v Doubravicích.  Na celkových 300 m2 výstavní plochy se mohli návštěvníci podrobně seznámit se 13 roboty Stäubli v akci i s dalšími technologiemi, jako jsou lasery, elektrickými konektory a lineárními osami. Venkovní část potom tvořily dvě prezentační auta s kompletním portfoliem rychlospojek, multispojek a systémů pro automatickou výměnu nástrojů.

Ukázka

V rámci celého týdne probíhal i nabitý doprovodný přednáškový program, který se v teoretické rovině věnoval podobným tématům, která byla k vidění ve vedlejším sále. Namátkou můžeme jmenovat spolupráci robotů s člověkem, technologické řešení aplikací pro bin picking, využití silových senzorů nebo tematiku Industry 4.0. Svými prezentacemi přispěli i firmy zabývající se integrací průmyslových robotů Stäubli a příbuzných technologií, které dodaly svá know-how vystaveným buňkám – společnosti ELCOM, Eola, Photoneo a LASCAM.

Robot ruku v ruce s člověkem

Téma kolaborativních robotů je v poslední době jedním z nejžhavějších témat v průmyslové automatizaci. Ačkoliv se jedná o perspektivní oblast, většina firem stále hledá ten správný způsob využití všech nových možností, které tyto roboty přináší. Nevýhodou většiny z nich je omezená rychlost a nosnost, což vede k značnému snížení produktivity oproti standardním robotům. I proto se Stäubli jako jeden z lídrů trhu snaží přijít s poněkud odlišným přístupem, který umožňuje zachovat vysokou rychlost robotů a tím pádem i produktivitu linky, zároveň však dává pokročilé možnosti pro přímou spolupráci s člověkem.

Ukázka

Díky řadě pokročilých bezpečnostních funkcí nových robotů TX2 lze prakticky vždy zvolit vhodnou kombinaci rychlosti a bezpečnosti tak, aby výsledná produktivita pracoviště byla co nejvyšší. Záleží tak zejména na četnosti zásahu pracovníka do prostoru robotu nebo na dostupných rozměrech dané buňky, nicméně funkce bezpečného zpomalení a zastavení na základě signálů získaných od bezpečnostních senzorů nabízí nespočetně různých řešení. Hned s pěti roboty TX2 v různých modelových aplikacích, které byly k vidění na Technology Days, budou mít možnost seznámit se i návštěvníci říjnového Mezinárodního strojírenského veletrhu v Brně, kde patří Stäubli mezi tradiční vystavovatele. Každý si pak bude moci ve spolupráci s robotem vyrobit svůj vlastní suvenýr, který si z veletrhu odnese.


 
helukabel