EUCHNER AKADEMIE Vás zve na dvoudenní odborný workshop „Robotika v praxi“, který se koná ve dnech 31. října a 1. listopadu 2023 na jižní Moravě, v hotelu Beatrice ve vinařské osadě Nechory nedaleko Prušánek.


Přednášky a praktická cvičení budou zaměřeny na problematiku bezpečnosti strojních zařízení, která se týká robotických pracovišť. Přednášet budou naši zkušení konzultanti v oblasti bezpečnosti strojních zařízení, pánové Filip Němeček a Ondřej Hudák.
V první části budou diskutovány změny v legislativě pro strojní zařízení a aspekty vztahujícími se k posuzování změn u stávajících strojních zařízeních z pohledu stávající směrnice 2006/42/ES i nové strojírenské regulace 2023/1230/EU, která vstoupí v platnost od ledna 2027.

euchner akademie 2023 1
Další část bude prakticky zaměřena na dokumentaci o posouzení rizik a informace, které jsou důležité pro integraci robotů do pracovišť (samostatných robotických buněk nebo při integraci robotů do výrobních linek). Dokumentace o posouzení rizik bude vypracovávána v týmech, které budou řešit jednotlivé aspekty rizika.
Na základě dokumentace o rizicích budou řešeny příklady vedoucí k zajištění bezpečnosti různými ochrannými zařízeními, které mohou zahrnovat ochranná oplocení a pevné ochranné kryty, optoelektronická ochranná zařízení (světelné závory), blokovací zařízení, …
Zvláštní pozornost bude věnována stanovení bezpečné vzdálenosti AOPD (světelné závory) nebo AOPDDR (laserové scannery) od pohyblivých částí robota.
Během workshopu projdeme přehled požadavků na kontrolu robotického pracoviště před uvedením na trh nebo do provozu jehož součástí bude praktická ukázka měření sil, které je schopen kolaborativní robot vyvinout při kolizi s obsluhou. Měření bude provedeno ve spolupráci s firmou Mitsubishi na robotu ASSISTA.
Přítomen bude také aplikační inženýr, který rád zájemcům mimo oficiální program semináře předvede kompletní sortiment našich produktů pro zajištění bezpečnosti osob (bezpečnostní spínače, zámky a dveřní systémy, systémy elektronických klíčů pro řízení přístupu a náhradu hesel a další).

Workshop je určen především pro:

  • návrháře a integrátory strojů, projektanty strojních zařízení;
  • pracovníky v elektrotechnice, údržbě a revizní techniky;
  • pracovníky montážních a výrobních firem;
  • pracovníky zabývající se problematikou bezpečnosti práce (BOZP);
  • projektové manažery, pracovníky kontroly jakosti a vyšší management

Přihlášky:
Sdělte nám prosím na Tato e-mailová adresa je chráněna před spamboty. Pro její zobrazení musíte mít povolen Javascript. požadovaný počet účastníků a jejich jména, budeme Vás kontaktovat. Případně volejte 771 159 531 (Pavel Šildberger).
Rezervujte si prosím včas svoje místo, počet účastníků je omezen !

Aktuální číslo v prodeji

A-Z ELEKTRO září/říjen 2023

Vážení čtenáři podzimní veletržní číslo časopisu Vás zve na MSV 2023 v Brně a veletrh v Krakově. Veletrhy představují...